tuzlabelediyesigenclikmerkezi-2016da-452 (7)

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi,Üniversite Kapılarını Açtı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ilçe gençliğinin hizmetine sunduğu Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, bu yıl 452 gence üniversite kapısını araladı. Geleceğin doktor, mühendis ve hukukçuları, Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nin ücretsiz Üniversiteye Hazırlık Kursu ile hayallerini gerçekleştirme imkanı buldu.
Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi ve Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle  düzenlenen üniversiteye hazırlık kurslarında Tuzlalı gençler büyük başarı gösterdi. Hafta içi mezun grubunda bulunan 225 öğrenciden 169’u, hafta sonu grubunda bulunan 423 öğrenciden 283’ü üniversite kapılarını araladı. Toplam 648 öğrencinin faydalandığı üniversiteye hazırlık kurslarında 452 Tuzlalı genç üniversiteli oldu.
Tuzla’nın geleceğini emanet edeceği gençler tıp fakültesi, hukuk fakültesi ve mühendislik gibi bölümleri kazanarak hayallerini gerçekleştirdi.
Başkan Yazıcı: Gençlerimizin Başarılarını Gördükçe Daha Mutlu Oluyoruz
Eğitime yaptığı katkılar ile tanınan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Biz Tuzla’nın geleceğini şekillendirecek gençleri çok önemsiyoruz. Gençler için elimizden gelen bütün imkânları kullanıyoruz. Gençliğimize ve geleceğimize yaptığımız yatırımların meyvelerini gördükçe daha da mutlu oluyoruz. Eğitime her zaman destek verdik ve bununla gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.
Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler kendilerine bu imkânları sunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

Yorumlar kapalı.