surdurulebilir-yasam-film-festivali-kartalda-izleyiciyle-bulusuyor

Sürdürülebilir Yaşam Film festivali Kartalda.

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kartal Belediyesi; paylaşımcı, açık, adil, anlayışlı, çeşitliliği kucaklayan, gezegene ve üzerindeki yaşama değer veren bir toplum hayaliyle doğan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Dokuzuncu yılında da yaratıcı çözümler içeren, birbirinden etkileyici hikâyeleri konu alan belgesellerden oluşan SYFF 2016 seçkisi, ücretsiz olarak Kartallı izleyicisiyle buluşacak. 19 il/ilçede eş zamanlı olarak Kartal’da Derya Şentürk, TEMA ve Yeryüzü Derneği işbirliği ile ilki düzenlenecek olan festival, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin gönüllü çabalarıyla gerçekleşen “Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali”, 9. yılında da onlarca yönetmenin belgesel formatındaki filmleriyle bu hikâyeleri görünür kılmayı amaçlıyor.  18 Kasım Cuma günü Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da gerçekleşecek olan ’Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ne tüm halkımız davetlidir.

 Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Hakkında:

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2008 yılından bu yana, sürdürülebilirlik kavramının daha iyi anlaşılması, birbiriyle etkileşim içinde olan sistemik sorunların daha iyi algılanması ve ilham veren çözümlerin paylaşılması amacıyla düzenleniyor.

 Festivali gerçekleştiren Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi, bireylerin “kelebek etkisi yaratacak” projeleri kolektif olarak hayata geçirmesi amacıyla doğdu. Çeşitliliğe değer veren açık ve esnek yapısıyla tamamen sivil bir oluşum olan Kolektif, film festivali gibi sürdürülebilir yaşam konusuyla ilgili farkındalık artırıcı çalışmaları, Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin vizyonunu paylaşan bireyler ve organizasyonların desteği ve katılımıyla sürdürüyor.

Yorumlar kapalı.