Başlıksız-2

SEDEF Vakfı, Eğitimde Büyük Bir Atılım daha Gerçekleştirdi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

22 Aralık 2016 tarihinde, Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı ve Saraybosna Yurtlar Müdürlüğü arasında gerçekleşen imza töreni neticesinde, Saraybosna merkezde yer alan yaklaşık 6 dönüm arazi üzerine kurulu, 3 bina, okul olarak Sedef Vakfı tarafından kiralandı.

İmza töreni sonrasında konuşan Saraybosna Eğitimi geliştirme Vakfı başkanı Hasan Topaloğlu, Sedef Vakfı olarak, Şubat ayından itibaren İsa Beg İsakovic İlköğretim Okulunu bu binalara taşıyacaklarını ve 2017 yılının Eylül ayından itibaren de lise öğretimini burada vermeye başlayacaklarını belirterek, IUS ile birlikte Bosna’da kaliteli yüksek öğretimin öncüsü olduklarını ve yeni mekanlar ile bunu orta öğretim düzeyinde de devam ettireceklerini sözlerine ekledi. Bosna Hersek’te, Türkiye’yi temsilen ve tamamiyle eğitim amacı çerçevesinde çalışmalarını en güzel şekilde sergilemeyi planladıklarını vurgulayan Topaloğlu, “eğitim ve öğretimin dışında başka planlarda hiç bir gayesi olmayan SEDEF Vakfının, Bosna Hersek’e yapacağı son hizmetlerden birisi de bu olacaktır” dedi. Konuşmasının sonunda ise, imza töreninin hayırlara vesile olmasını temenni ederek, törende hazır bulunan,IUS Rektörü Prof. Dr. Tahsin Erkan Türe, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Ali Gürsel, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Muhamed Ali ve projenin başından imza aşamasına kadar, gelmesinde çok büyük emekleri olan Armin Keriç ve Emir Kadriç’e teşekkür etti.

Sonrasında söz alan, Saraybosna Yurtlar Müdürlüğü Mütevelli Heyeti Başkanı, Prof. Dr. Ifet Mahmutović ise, SEDEF Vakfının Bosna Hersek’te olmuş olmasından çok memnun olduklarını, bununla birlikte, Saraybosna Devlet Üniversitesi hocası olarak ta mutluluğunu dile getirmek istediğini ayrıca Müslüman bir Boşnak olarak bu anlaşma ile birlikte, Bosna Hersek’in daha çok gelişeceğinden hiç bir endişesi olmadığını belirtti. Ayrıca kendileri ile birlikte çalıştıkları ve Bosna Hersek’i geliştirme konusunda kendilerine yardımcı oldukları için Sedef Başkanı Hasan Topaloğlu nezdinde tüm vakıf üyelerine ve üniversiteye teşekkürlerini sunan Mahmutovic, anlaşmanın sorunsuz ilerlemesi ile Saraybosna şehrinin kurucusunun adını taşıyan bu okulu SEDEF Vakfına kiralandığı için duyduğu mutluluğu dile getirdi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sedef Vakfı, bu anlaşma ile Saraybosna’da her kademede eğitim ve öğretimin zinciri tamamlanmış olacaktır. Bundan sonraki yıllarda ki hedefi ise Bosna Hersek’in diğer illerinde eğitim ve öğretim müesseseleri açmaktır.

Yorumlar kapalı.