Salı Buluşmaları Gelenek Oldu

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, geldiği ilk günden itibaren vatandaşlara daha çok zaman ayırabilmek, onları bir bir dinlemek, sorunlara çözüm üretmek için başlattığı “HER SALI HALK BULUŞMASI” sabah saat 06:30’da “LOKMANI AL DA GEL” kahvaltı programı ve halkın sorunlarını dinleme günü yapılıyor.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, kahvaltıdan sonra yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi. Kılıç “Söz verdiğimiz gibi bu belediyenin kapılarını Maltepe halkına sonuna kadar açıyoruz. Gün geçtikçe halk ile daha fazla iç içe olacak, halkın sorunlarını gündemimizden düşürmeyeceğiz. Geçtiğimiz Salı günü yaptığımız kahvaltılı halk buluşmalarından 95 kişi sorununu bildirmiş, meselesini dile getirmiş, bunlardan hafta içerisinde 91 tanesine geri dönüş yapılmıştır. 4 arkadaşımızın da iletişim bilgileri olmadığından dolayı ulaşamamışız. Yani biz Maltepe Belediye yönetimi olarak bir adım attık, halkın tüm sorunlarını dinliyoruz. Onlara çözüm üretmek bizim görevimizdir” dedi.

Daha sonra söz almak isteyen vatandaşların kimisi belediye istimlak alanlarının istimlak bedellerinden şikayetçi oldu, kimisi ölen bir kedinin cesedinin nerede olduğunu sordu.

Yalı mahallesinden Fındıklı mahallesine, Başıbüyük’ten Zümrütevler’e varıncaya dek vatandaşlar, çevrede gördüğü her olumsuzluğu belediye başkanına iletiyorlar ve 1 hafta içerisinde cevap buluyorlar.

Milletvekilleri Halk Buluşmalarında

Maltepeli vatandaşların açık mikrofonda kendilerini ifade ettikleri Halk Buluşmaları’nda milletvekillerini halkla buluşturma sözü veren Maltepe Belediye Başkanı’nın ilk konuğu İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal oldu. Vatandaşların TBMM’ye taşınmasını istedikleri sorunları dinleyen Tanal, Türkiye’de ilk kez Maltepe’de başlatılan Halk Buluşmaları uygulamasından dolayı Başkan Ali Kılıç’ı tebrik etti.

Hayvanlara Yaşam Köyü

Talep ve önerileri dinleyen ve kısa bilgilendirmelerde bulunan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, gelen bir soru üzerine sahipsiz hayvanlarla ilgili bir projeleri olduğunu, sokak hayvanlarına sahip çıkılacağını söyledi. Her canlının yaşam hakkı olduğuna dikkat çeken Başkan Kılıç, can dostlarımız için bir “Yaşam Köyü” yapılacağı müjdesini verdi. Sahipsiz kedi ve köpeklerin yanı sıra, Yaşam Köyü’nde farklı türden hayvanlar da olacak.

ALİ KILIÇ “BU DİYALOĞA ÇOK ÖNEM VERİYORUM”

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Salı sabahları halkımız ile kahvaltı etmek, onların sorunlarını dinlemek için başlattığımız halkımız ile bu diyaloğumuz artarak devam edecek. Fakirin, fukaranın, yetimin ne hakkı varsa, ne şikayeti varsa bize bildirecekler, biz de bunlara çözüm üreteceğiz” dedi.

Yorumlar kapalı.