Sadık Kayhan Adaylık Başvurusu Yaptı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Sadık Kayhan, bugün CHP Maltepe ilçe örgütüne gelerek belediye başkan aday adaylık müracatını yaptı.

CHP Maltepe belediye başkan aday adayı Sadık Kayhan, bilindiği gibi devlet memuru olması sebebiyle 1 Aralık tarihinde CHP genel merkezine Maltepe belediye başkanlığı aday adaylığı müracatı yapmıştı.

CHP genel merkezi ve genel başkan yardımcılarının tamamının imzaladığı bir evrak ile bugün Maltepe CHP ilçe örgütüne gelerek aday adaylık müracatı yaptı.

Maltepe siyaset gündemine bomba gibi düşen Sadık Kayhan’ın aday adaylığı, kulislerde CHP Maltepe’nin belediye başkan adayı Sadık Kayhan’mı yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Maltepe belediyesi kurucu teknik başkan yardımcısı olan Sadık Kayhan’ın bu hamlesi, adaylığı kesinleştiği yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Sadık Kayhan Kimdir

1955 yılında Malatya –Arguvan –Ermişli (Germişi) de doğdu. İlkokulu köyümde ortaokulu Malatya Atatürk ortaokulun da, liseyi Turan Emeksiz ve Atatürk liselerinde okudu. İki yıl eğitim enstitüsünde okuduktan sonra,1981 de YTÜ.den inşaat mühendisi olarak mezun oldu. 1983 yılında İstanbul Belediyesi Maltepe Şube Müdürlüğünde mühendis olarak göreve başladı. 1989 yılında aynı yerde Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 1992 yılında Maltepe ilçe olunca, seçimlerden sonra Teknik Başkan Yardımcılığına atandı. 1993 yılı Mart ayında Kadıköy Belediyesi ne geldi, bir yıllık Fen İşleri Müdürlüğü görevinden sonra,1994 yılı Nisan ayında İmar ve Planlama müdürlüğüne atandı.

Örgütlü toplumdan yanayım diyen Sadık Kayhan, Sivil toplum örgütlerinde çalışmanın gerekliliğine inanıyor. Bu nedenle de bir çok spor kulübü,dernek ve vakıfta üye,yönetim kurulu üyesi ve başkan olarak görev yaptı. Halen Malatya Eğitim Vakfı başkan yardımcılığı,Malatya Sivil Toplumlar Birliği başkan yardımcılığı görevlerim sürmektedir. Dört yıl Arguvan ve köyleri eğitim kültür vakfının üç yıl ise Türkiye’nin ilk ve tek türkü festivali olan Arguvan Türkü Festivalinin komite başkanlığını yaptı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar kapalı.