Rizelilerden Sözen’e Tam Destek

Abone Ol
Daha Fazla

Rizeliler derneğine ziyarette bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Maltepe Rizeliler derneği ziyaretinde Rizelilere seslendi. Ak parti Maltepe Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Edibe Sözen ile birlikte derneğe gelen bakan Yazıcı; “Edibe Hanımı seçerseniz, siz rahat edersiniz. Seçmezseniz kendisi rahat eder” dedi.

Bakan Yazıcı ile birlikte Rizeliler Derneğinde ki toplantıya katılan ve yoğun sevgi gösterileri ile karşılanan AK Parti Maltepe Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Edibe Sözen; “Birbirimizi artık çok iyi biliyoruz ve hepimiz hemşehriyiz artık. Biz birlikte Türkiye’yi kalkındırma yolunda çaba göstermeye inanmış kadrolarız. Rizelisi, Sivaslısı, Tokatlısı, Erzurumlusu, İzmirlisi, Kırşehirlisi, ile biz Türkiye’nin kalkınmasına, doğal olarak illerin, ilçelerin kalkınmasına, 2023 hedefinin konmasına vesile olan bir kuşağıyız” dedi.

MALTEPE’DE EN İYİSİNİ YAPMAK İÇİN YENİ MALTEPE DİYORUZ
En büyük sivil örgütlenmenin AK Parti’de olduğunu belirten Sözen Şeyle devam etti. “Sadece kadın kollarımız 3 milyon 900 bin üyeye sahip. Biz AK Parti olarak Maltepe de en iyisini yapmak için yeni Maltepe diyoruz. Yeni Maltepe’nin açılımını inşallah seçimden sonra çok daha iyi yapacağız. Yeni Maltepe vizyon demek, şehircilik, mimari anlayış, üslup, soluk demek. Rize deyince müteahhitlik geliyor akla. Putin bile Sochi olimpiyatlarında Türk Müteahhitlerinin olmasını istemişti. Bu nedenle sizlere çok iş düşüyor. Biz insan tarafından olacağız. Siz fiziki tarafında. Birlikte sorunları çözeceğimize inanıyorum.” Dedi.

Daha sonra konuşmasını yapan Bakan Yazıcı şunları söyledi.

SÖZEN KENDİNİ İSPATLAMIŞ BİR İSİM
Edibe Hanım çok çalışkan, işini bilen ve sonucunu görmeden rahat etmeyen bir insandır. Edibe hanımı seçerseniz siz rahat edersiniz, seçmezseniz o rahat eder. Maltepe son derece şanslı bir ilçe. AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Edibe Sözen Yavuz yapmış olduğu hizmetlerle özverili çalışmalarıyla kendisini ispatlamış bir isimdir. Ben inanıyorum ki Maltepe bu şansı ötelemeyecektir” diyerek desteklerini istedi.

MALTEPE SÖZEN İLE HAKETTİĞİ YERE GELECEKTİR
Daha sonra konuşmasını yapan İstanbul milletvekili Metin Külünk, şunları söyledi. Külünk «Türkiye’nin 12 yıllık tüm kazanımlarını alıp karanlığa gömmek istiyorlar. Maltepe’yi istiyoruz sizden. Oyları bölmeyin 2009 da bir hata yapıldı. 2014 de aynı hatayı tekrarlatmayın. Bu seçim Recep Tayyip Erdoğan’ın ne kadar oy aldığının tescil edileceği bir seçimdir. Sokakta düşünülenden çok daha öte bir siyaset var. Maltepe’ye sahip çıkın. Maltepe Edibe Sözen’le hak ettiği yere gelecektir. Edibe Sözen çalışkanlığı ile tanınan bir isim olup kayıp 5 yılı kurtarmak için 10 yıllık çalışacaktır” dedi.

Daha sonra konuşmasını yapan Rizeliler derneği yönetim kurulu üyesi Kadem Ekşi şunları söyledi.

BROŞÜRLERİNDE KİMLİĞİNİ GİZLEYENLERİN BU ŞEHRE VERECEĞİ BİRŞEY OLAMAZ
Tarihi sorumluluğu olan bir dönemden geçiyoruz bizler Maltepe’nin 40 yıldır burada yaşayan bir evladı olarak sorumluluğumuzu her daim yerine getirdiğimize sizler şahitsiniz. Biz ortak aklın ve vicdanın Maltepe nin geleceğe dönük olan birikim, insan kaynağı ve zenginliğinin bu yerel seçimlerde gerçekten insanın çok iyi düşünüp karar vermesi gereğine olan inancımızı yinelemek istiyorum. Kendi aidiyet ve kimliğini dahi açıklamayanlar bu insanlar ki, Tunceli’si de bizim, Trabzon’u da bizim. Beyanları yada broşürlerinde kimliğini gizleyen insanların bu şehre verebileceği hiçbir şey yok . Bu gerçeği herkesin cesaretle seslendirmesi ve açıklaması gerekiyor.

SLOGAN İLE TARİH YAZILMAZ, İŞ YAPARAK YAZILIR
AK Parti’nin Maltepe’de seçim başarısına açık yüreklilikle destek verdiğimizi zaten bundan önceki salon toplantılarında açıkladık. Burada Maltepeli, çocukların, gençlerin, kadınların burada yaşayan insanların ufkunu vizyonunu geleceğini oylayacağı seçim sürecini yaşıyoruz. Maltepe de gerek hazırlanan projelerin, genel seçim yarışından önce bir yerel seçim gerçeğinin çok iyi bir şekilde Maltepeliler tarafından algılanması ve sandığa yansıması gerektiğini herkesin çok iyi ortaya koyması gerekiyor. Biz militanik söylem ve sloganlarla Maltepe’nin tarihini yazamayız. Maltepe’nin tarihi iş yaparak yazılır.

ÖTEKİLEŞTİREN DEĞİL, BİRLEŞTİREN EDİBE SÖZEN
Ötekileştiren, ayrıştıran, bölen değil birleştiren bir yapının ancak seçim sürecinde Edibe Sözen’le sağlanacağı gerçeğini adaylık sürecinde siyasi partilerin ortaya koyduğu çalışma performanslarıyla bir kez daha görmüş olduk.

HİÇBİR VAADİ OLMAYANLARIN MALTEPE’YE KATACAĞI BİRŞEY OLAMAZ
Google’dan Kopyala-yapıştır yaparak seçim vaatlerini seçim beyannamelerine taşıyan adayları belgeleriyle ortaya koymak mümkün. Hiç bir şey vaat etmeyenleri Maltepe’nin biriken yerel sorunlarını nasıl çözeceklerini dahi ortaya koymayan insanların Maltepe’ye katkı katacağı hiçbir değer, gelecek, inşa sürecinde katkılarının olmayacağı muhakkaktır.

5 YIL GELECEĞİMİZİ İPOTEK ALTINA ALACAĞIZ
Maltepe’nin ortak aklı ve vicdanının bu dönemde hizmeti seçeceğini, önümüzde ki 5 yıl geleceğini ipotek altına alacak bir oy verilecek.

100 YILIMIZI OYLAYACAĞIZ
100 yılımızı oylayacağız. Ahbap-çavuş ilişkilerinin duygusallığın ayrıştıran, bölen, ötekileştiren bir yaklaşımın değil. Maltepe’nin geleceğini oylayacağımız bir seçim gerçeğini herkesin çok iyi bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Çünkü, biz evlatlarımızın gençlerin, kadınların, çocukların hep birlikte, biz Maltepe’yiz dediğimiz bu algıyı yakalayabileceğimiz ve Maltepe’nin esnafın işini aşını geliştireceği Maltepe’de yaşayan iş dünyasının önünün açılacağı Maltepe’nin terörize edilen veya edilebilecek bir yaşam alanı olmasından çıkarılabilecek gerçeğinin altının kalın bir çizgiyle çizileceği, çünkü biz bunları gördük.

GEÇMİŞ DÖNEMDE VAAD ETTİKLERİYLE HİÇBİR İŞ YAPMAYAN CHP VAR
Seçim sürecinde de gördük. Birde sadece vaat eden, geçmiş dönemde de vaat ettikleriyle hiçbir iş yapmayan CHP yönetimi var. Şimdi sıra Maltepelilerde, bizde diyorum. Herkesi oy kullanmaya ve geleceğini birlikte inşa edeceğimiz yeni bir Maltepe yeni bir aidiyet kimlik çerçevesinde bu seçimde Ak Partiyle bütünleşmelerini geleceği inşa edeceğimiz güzel aydınlık yarınlara hep birlikte koşmayı ümit ediyorum. Bu çağrı bütün Maltepe’ye, bütün Maltepelileredir. Liberal, muhafazakâr, demokrat ne olursa olsun ama herkes ortak akıl çerçevesinde oylarını kullansın istiyoruz. Bugün biz bir Rizeli olarak, Karadeniz sevdalısı, Maltepe Sevdalısı bir evlatları ve kardeşleri olarak bu çağrıyı buradan yapmış oluyoruz. Gelecek aydınlık güzel günlere hep birlikte koşmak dileğiyle diyorum.

Daha sonra konuşmasını yapan Rizeliler derneği yönetim kurulu üyesi Muhammet Ali Çavuşoğlu şunları söyledi.

ENGELLİLER ZULÜM GÖRDÜ
Basın mensubu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çünkü 5 sene kendileriyle kader birliği yaptık. Sonuçta hepimiz Maltepe de yaşıyoruz. Maltepe’de 2009-2014 dönemi arasında nelerin yaşandığını biliyoruz. Maltepe’de hangi dramların yaşandığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Konjonktürde konuşulan konular bize Maltepe’de ki dramları unutturmamalı. Bu arayı ben bir kez daha da hatırlatmak istiyorum. Maltepe’de zihinsel ve fiziksel engelli çocuklarımız bu dönemde maalesef zulüm gördü. Bir örnekle 12 yaşında ki bir engelli kızımız rehabilitasyon merkezinin bahçesinde 3 saat cezalandırıldı ve engelli kardeşlerimizin anne ve babaları bu engelli merkezinin içinde ki odalarda tehdit edildi, hakarete maruz kaldı.

MALTEPE ABLASINA KAVUŞACAK
Türk Diyabet vakfı baskınını biliyoruz. Burada diyabet hastaları mağdur oldu. Bununla beraber maalesef spor kulüplerimiz çok mağdur oldu. Maltepe CHP döneminde bu dramların yanı sıra çok şey kaybetti. Son meclis konuşmamda şunu söyledim. Maltepe ablasına kavuşacak. Maltepe’ye bir hanım eli değecek.

Bununla birlikte Başıbüyük’te Avrupa’nın en büyük bölge Parkı yapılacak. Prof. Dr. Edibe Sözen başkanımızı ben çok hazır gördüm Kentsel dönüşüm konusunda Maltepe’nin ve bizden sonra gelecek nesilleri ilgilendiren projelerde çok donanımlı kendisi hazır. Siyasetin ötesinde bir Maltepeli olarak üç kız çocuğu babası olarak umarım Maltepe kaybetmez diyorum. Edibe Sözen’in Maltepe için bir şans olduğunu düşünüyorum.

Maltepe bir 5 yıl daha kaybetmesin. Umarım Maltepe bu teveccühü gösterecek ve hep beraber huzurun barışın egemen olduğu, kendisini sosyal kültürel projeleriyle Türkiye’nin ötesinde Avrupa’da öncü bir kent yapmış bir Maltepe’ye kavuşuruz Edibe Sözen buna hazır. Partimiz, ak kadrolarımız buna hazır. STK’larıyla, mimarıyla, doktoruyla, mühendisiyle başında edibe ablasıyla Maltepe’nin Türkiye’de adından çok sık söz ettireceği Avrupa ve dünya ölçeğinde konuşan öncü bir kent olacağını düşünüyorum. Tüm gönül dostlarımdan Prof. Dr. Edibe Sözen’e teveccüh göstermelerini rica ediyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.