57dfcb59e2910_okul5

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin ‘eğitimin Çıtası Daha Da Yükselecek’

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çamlık İlkokulu’nda düzenlenen törene Belediye Başkanı Kenan Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kabil’in yanı sıra darbecilere karşı direnirken şehit düşen Adil Büyükcengiz’in eşi Aysel Büyükcengiz de katıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin,  bu yıl 140 okulda 135 bin öğrencinin eğitim göreceğini ifade ederek; “Bu kadar öğrenci büyük bir güç demek. Biz bu gücü eğitimin çıtasını daha da yükselterek değerlendireceğiz” dedi.

Konuşmasında 15 Temmuz’daki darbe girişimine de değinen Başkan Şahin,  yeni nesli överek; “Her zaman ‘Bu nesilden bir şey olmaz’ denirdi, oysa 15 Temmuz’da herkes yanıldı. Darbe gecesi gençler sokağa çıkarak darbeye direndi. Direndi, çünkü mayaları sağlam” şeklinde konuştu.

Şehit eşinin konuşması duygulandırdı

Törene katılanlar arasında Saraçhane’de darbecilere direnirken şehit düşen Pendikli Adil Büyükcengiz’in eşi Aysel Büyükcengiz de  yer aldı. Kürsüde kısa bir konuşma yapan şehit eşi, Adil Büyükcengiz’in çocuklarına çok düşkün olduğunu buna rağmen 15 Temmuz gecesi dışarı çıkarak darbecilere direndiğini söyledi. Konuşmakta zorluk çeken Aysel Büyükcengiz dinleyenleri oldukça duygulandırdı.

Şehit düşen Adil Büyükcengiz’in adı,  Feto soruşturması kapsamında kapatılan Coşkun Koleji’nin yerine açılan okula verilmiş, okulun ismi  Şehit Adil Büyükcengiz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi olmuştu.

Öğrencilere ziyaret 

Tören sonunda sınıfları gezerek öğrencilere başarılar dileyen Başkan Şahin, anasınıfında miniklerle özel olarak ilgilendi. Bu yıl yeni binasında hizmet vermeye başlayan Çamlık Sezai Karakoç İmâm Hatip Ortaokulu ‘nu da ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, idarecilerden de okulun son durumu hakkında bilgi aldı.

57dfc6e7d9c0b_dsc-0136 57dfc6e7595c5_dsc-0106 57dfcb5a4d19e_okul7 57dfcb59828c5_okul1

Yorumlar kapalı.