baskan-altinok-oz-baskan-yardimcilari-ve-birim-mudurleri-ile-istisare-toplantisi-gerceklestirdi-5-1

Öz, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri ile bir araya geldi.

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Kartal Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Av. Hüsnü Yeşilyurt, Mustafa Fehmi Okay, Feyyaz Kaynak, Ali Apaydın, Dr. Turgut Mermertaş ve birim müdürleri katıldı.

 Başkan Altınok Öz, Anadolu Yakası’nın merkezi konumunda hızla ilerleyen Kartal’da sanat ve kültürün önemine bir kez daha değindi, toplumu sanatla buluşturmanın önemine vurgu yaptı. Yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir yapı ile hizmet verdiklerinin altını çizdi. Başkan Altınok Öz, “Yeşil belediyecilik yolunda yürümemiz lazım. Yenilebilir ve sürdürülebilir enerjiye yatırım yapmalıyız. Kartal Belediyesi olarak Hürriyet Mahallesi’nde ‘Yaşlı Bakım ve Huzurevi’ projesi de enerji verimliliği çerçevesinde çevre dostu bir proje. Sıfıra yakın enerji tüketen bir yapı konseptiyle yürütülen proje kapsamında huzurevi binasının izolasyonu, ısı kaybının önlenmesi, enerji verimliliği ve değişik enerji çeşitliliğinin kullanılması yönünde geniş çaplı bir çalışma yürütülüyor. Kartal, Valladolid ve Cenova’nın yanında Avrupa Birliği’nin pilot kent olarak seçtiği 3 kentten biri.” diye konuştu.

 Yenilikçi ve geliştirmeye yönelik projeler üzerine çalışmaların görüşüldüğü toplantıda Kartal’ın ARGE çalışmalarını yürüten TAK Kartal,  Sosyal Etki Değerlendirme (SED) Raporu ve “20 Mahalle 1 Kartal” Mahalle Eylem Planı’nın sunumunu yaptı. “20 Mahalle 1 Kartal” Mahalle Eylem Planı’nın Kartal Belediyesi internet sitesi http://www.kartal.bel.tr üzerinden de indirilerek incelenebileceğinin altını çizdi. Sosyal Medya çalışanlarının da hazır bulunduğu toplantıda Kartal Belediyesi Whatsapp Hattı’nın (0532 136 90 90) işleyişi, sosyal medya hesaplarının kullanımı anlatıldı.

Yorumlar kapalı.