osmanboyraz

Osman Boyraz “Öğretmenlik özel ve yüce bir meslektir”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, çok özel ve yüce bir meslektir. Sevgi ve fedakârlık mesleği olan öğretmenlik, aynı zamanda ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görevdir.

Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz yeni nesillerimizi aklın ve bilimin rehberliğinde, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek bilgili, donanımlı, dinamik, açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple ülkemizin yarınları için, gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız asıl güç öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimiz, vatanın her karış toprağında hiçbir koşul ve zorluk tanımaksızın ifa ettikleri kutsal görevleriyle, kıymetlerini her zaman en müstesna yerde korumaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tüm Öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve üstün başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.