ANARESİM

Oğul And Kızılay, Yalçın Kızılay’ın Hizmetlerini Anlattı

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Olay Gazetesi ve Son Havadis Gazetesi işbirliğiyle hazırlanan Maltepe Rehberi, Maltepe’ye sayısız hizmetleri bulunan Maltepe eski belediye başkanı Yalçın Kızılay’ın oğlu And Kızılay ile o günleri konuştu.

And Kızılay o günleri şöyle anlattı; “Maltepe’nin bugünlere gelmesinin en büyük mihenk taşı eski belediye başkanlarının kendi dönemlerinde yaptıklarıyla doğru orantılıdır. Rahmetli babam tren yolu alt geçidini, belediye imkanlarıyla mimar, mühendis ve işçileriyle gerçekleştirdi.
Maltepe’nin ilk sahil dolgusunu Yalçın Kızılay başlattı. Belediye işçilerini DİSK sendikasına üye yaparak örgütlü emek, işçi ve işveren dönemini başlattı. Maltepe belediye başkanı Yalçın Kızılay başkanlığında Maltepe voleybol takımı şampiyonluğa ulaştı.

İsviçre’den 10 adet Savver marka asfaltlama kamyonları onun döneminde getirildi. Maltepe’nin ilk asfalt fabrikası Yalçın Kızılay döneminde hizmete geçti” ifadelerini kullandı. Maltepe eski belediye başkanı Yalçın Kızılay, Maltepe’ye kazandırdığı değerler ile bugünkü Maltepe’nin temellerini o gün atmıştır. Merhum Yalçın Kızılay’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına bıraktığı o ismi tarihin sayfalarında Maltepe Rehberi’nde bulabilirsiniz.

1

4

3

2

Yorumlar kapalı.