IMG_8152

Meclis Üyeleri ile Kartal Belediyesi Ekolojik Çadır Alanı’nda bir araya geldi.

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her ay yapılan Mahalle Birim Başkanları ve Meclis Üyeleri toplantısının bir yenisi daha gerçekleştirildi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Mahalle Birim Başkanları ve Meclis Üyeleri ile Kartal Belediyesi Ekolojik Çadır Alanı’nda bir araya geldi.

Toplantıya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Başkan Yardımcıları Av. Hüsnü Yeşilyurt, Mustafa Fehmi Okay, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanları; Özbey Pekşen, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Gençlik Kolları Başkanı Uğur Temel ve Mahalle Birim Başkanları katıldı.

Kartal Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Erdal Kıskanç yaptığı konuşmada; “Partimizin kuruluş yılı doğuş yılı koca çınarımızın 93. yılını coşku ile kutladık. Cumhuriyetimiz ve partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü burada bir kez daha özlemle anıyorum. Bizler laik Türkiye’yi her zaman her yerde dikta baskısına rağmen savunacağız ve yılmayacağız. Bizlerin Baş Komutanı Mustafa Kemal Atatürk’tür.” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de; “Kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partimizin 93. Yılını kutlarım.” diyerek başladığı konuşmasında bir döneme imza atan Eşekli Kütüphaneci Mustafa Güzelgöz’ün hikayesini de anlattı.

Eşekli Kütüphaneci Kartal’da bir simgedir

 Eşekli Kütüphaneci Mustafa Güzelgöz’ün bir döneme imza attığını ifade eden Başkan Altınok Öz, “Meydanda sarılı olan Eşekli Kütüphaneci heykelimiz biri tarafından gece açılıyor. Onun üzerinden de birileri eşek muhabbeti yapıyor. O eşek kıymetli bir eşektir, nedenini şöyle izah edeyim; Okuma yazmanın zayıf olduğu bir dönem Ürgüp’te bir memur kütüphaneye kimse gitmediği için eşeğin sırtına kitapları koyup köy köy geziyor. Halka kitap götürüyor, onlara kitap okutuyor. Kartal’da bulunan dikiş makinesi fabrikasından dikiş makinesi istiyor.1950’lerden bahsediyorum. Makineler geliyor, onları kütüphaneye koyuyor, kadınlara ‘Gelin dikişlerinizi burada dikin’ diyor. Dikiş dikmek için oraya giden kadınlara kitap okuyor. Okuma yazma bilmeyenler için okuma yazma kursu açıp insanlara okuma yazma öğretiyor. Merak edenler gizliden açıp haber yapıyor merak iyidir öğrenmiş olurlar.” dedi.

Epoksi Asfalt Kaplama Kartal’da

 Epoksi asfalt kaplama için çalışmalar yapıldığını da belirten Başkan Altınok Öz,  “Japonya’da arabaların kaymaması için kırmızı bir asfalt uygulandığını gördüm. 1-2 milimetre kalınlığında bir malzemeyi asfalta yapıştırmışlar. Kışın kayan yerlere bu malzeme uygulanıyormuş. Ben de gelir gelmez hemen bunun hakkında bir çalışma yapılmasını istedim ve Karyapsan Asfalt Fabrikası’nın önüne numune amaçlı test amaçlı ufak bir şey yaptırdım.  Çok da güzel oldu. Sevgili Mahalle Birim Başkanlarım; siz de kışın sorun olan yerlerde özellikle E5 üstü mahallerde sorun gördüğünüzde bize söyleyin. Bizde hemen o bölgelere gereken çalışmaları yapalım.” diye konuştu.

IMG_8116 IMG_8135 IMG_8174 IMG_8207

Yorumlar kapalı.