maltepe

Maltepe’nin Sorunları Masaya Yatırıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Toplantı, Maltepe Kaymakamı Mustafa TAPSIZ başkanlığında, Maltepe Belediye Başkanı Ali KILIÇ, İlçe Emniyet Müdürü Hakan TORUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve ilçe yerel basınının katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının amacı; ilçemiz sorunlarının çözümü için karşılıklı fikir alış verişinde bulunmak ve çözüm yolları için işbirliği halinde hareket etmekti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Mustafa TAPSIZ tüm katılımcılara söz vererek görüşlerini dinledi. Maltepe Belediye Başkanı Ali KILIÇ, Emniyet Müdürü Hakan TORUN ve Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN da kurumları ile ilgili kısa birer brifing verdiler. Karşılıklı görüş alış verişinin olduğu toplantı da, daha çok asayiş, trafik, park ve imar sorunları ön plana çıktı.

Yerel basın temsilcilerinin de soru sorma fırsatı bulduğu toplantı da; muhtarlar da, mahallelerin de ki sorunları dile getirerek çözümü noktasında talepte bulundular.

Katılımcıların taleplerinden sonra, Maltepe Kaymakamı Mustafa TAPSIZ yapmış olduğu konuşmada, “Bizler, ilçemizin belli başlı sorunlarının olduğunun farkındayız. Ülkemizin en büyük kenti İstanbul’un, en büyük nüfus yoğunluğuna sahip ilçelerinden biri Maltepe de yaşıyoruz. Özellikle güvenlik, ulaşım, oto park, çevre, aile içi şiddet, esnaf sorunları, engelliler için yaşam alanları, spor ve sosyal, bir takım sorunlarımız var. Bunların çözümünü, günümüzde anlamını yitiren yönetim kavramı ile değil de, daha verimli ve tüm paydaşların katılımıyla gerçekleştirilen yönetişim kavramıyla yönetmek istiyoruz. Onun için bir araya gelip, sorunları mahallelerimizin temsilcileri muhtarlardan ve ilgili stk’lardan dinleyelim, istedik. Böylelikle çözüme daha hızlı ve kolay ulaşacağımız kanaatindeyim.” dedi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ise tüm sorunları tek tek not aldığını, kalıcı çözümler üreteceklerini ifade etti.

Kaymakam Mustafa TAPSIZ’ın kapanış konuşmasından sonra, toplantı sona erdi.

DSCF5088

DSCF5089

DSCF5090

DSCF5096

DSCF5103

DSCF5104

DSCF5114

DSCF5117

DSCF5125

DSCF5135

DSCF5139

DSCF5151

DSCF5158

DSCF5160

DSCF5179

Yorumlar kapalı.