ilyasgüldiken

Maltepeliler Maltepespor’a Sahip Çıkmalı

Abone Ol
Daha Fazla

1949 yılına kadar bu isimle mücadele eden Maltepespor bu tarihte Maltepe Gençlikspor adını almıştır. 1955 yılında kurulan Güneşspor daha sonra Ağaspor takımlarının Maltepespor adı altında birleşmesiyle bugünlere gelmiştir. 1923 yılından bu güne kadar çeşitli değişimler geçiren Maltepespor günümüzdeki haline 1987-1988 yılında gelmiştir.

Şuan ki klüp başkanı üç ay önce göreve gelen eski Maltepeli İlyas Güldiken’dir. Yönetim kurulunda; İlyas Gūldiken, İlhan Özūpekoğlu, Ahmet Kara, Atilla Çaycı, Cahit Durhan, Hasan Gökkaya, Bayram Yılmaz, Yusuf Edoğmuş, Hakan yalçın, Ahmet Gökhan Kanca, Cantūrk Kaptan, Arif Tevetoğlu, Ziya Hayırlıoğlu, Kurtaran Mumcu ,Recep Altınoğlu, Mustafa Akın, Cevdet Abdikoğlu, Ziya Yılmaz, Kenan cumhur, Mustafa aksu, Mustafa Aydın, Muhsin Gülsuyu, Oğuz Cantimur, Hasan Zengin, Nursan Selçuk, Miktad Erol, Murat Devran, Ahmet Kırımlı, Mehmet Erdoğan, Özgür Yıldırım, Nevzat Eren, Yüksel Çiftci, Murat öztalaş, Taylan çokyiğit, Ulaş Özüdoğru, Mahmut Ulusancak ve Abdurrahman Gūr vardır.

Senelerce türk futboluna hizmet veren Maltepespor klübü yıllarca bir çok branşta başarı göstermiştir. Maltepespor futbolda; Genç takımı, 19 yaş grubu ve minikler takımından oluşmaktadır. Maltepesporun profesyonel takımda 38 lisanslı sporcusu vardır.

DESTEK BEKLİYORUZ

Maltepespor başkanı İlyas Güldiken, eski bir Maltepeli olarak, kaymakamlıktan, belediye başkanından, emniyet müdüründen, basından ve bütün halktan destek bekliyor. Maltepeliler Maltepespor’a sahip çıkmalı diye konuşan İlyas Güldiken, ‘’elli bin nufüslü ilçeler bizden spor olarak daha ileride mücadele ediyorlar, biz yedi yüz bin nüfusla Türkiye’nin en gözde ilçesi olmamıza rağmen sporda en geri kalmış ilçeyiz’’ diye konuştu. Güldiken; Maltepespor’u yıllar öncesi dönemine geri getirmek, aynı başarıları elde etmek için yardım dileklerinde bulundu.

Yorumlar kapalı.