_DSC0142

Maltepe’de 2016-2017 eğitim öğretim yılı törenle başladı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe’de 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Güzin Dinçkök Ortaokulunda tören düzenlendi. Tören’de konuşan Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak, eğitime büyük önem verdiklerini belirterek’’Öncelikle eğitim. Eğitim için okullarımız ve öğretmenlerimiz ve siz velilerimiz ile öğrencilerimizi bu okullarda yarınlara hazırlayacağız. Ama önce çocuklarımızı iyi birer insan olarak yetiştirmek için çaba gösterelim” ifade etti.

Maltepe’de 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı, Güzin Dinçkök Ortaokulu’nda düzenlenen resmi açılış töreni ile başladı. Törene Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İyi insan yetiştirin

Törende konuşan Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak” Tek bir söz söylemek istiyorum.öğretim önemli ama asıl önemli olan eğitim.Hep bunu söylerim yine de bunu söylüyorum illa da eğitim. Eğitim ne demek; iyi bir Türk vatandaşı olarak yetişmek, saygılı olmak, çalışmak, çalışmak, çalışmak. İşte bu güzel okulda bu öğretmenleriniz ile  bunu yapacağız. Velilerimiz ile birlikte çocuklarımızı iyi hazırlayacağız, çocuklarımız da okullarına rahat gelecek ve öğretmenlerinin verdiklerini iyi alacaklar. Değerli öğretmenler iyi matematikçi, coğrafyacı,  fen bilimci değil iyi insan yetiştirin lütfen. Bu eğitim-öğretim yılının ilçemize, vatanımıza, dünyaya hayır getirmesini diliyorum.  Gazilerimizi de hürmetle, saygıyla anıyorum.” Dedi.

Dünya sizi örnek alsın

Yeni eğitim öğretim yılı hepimize hayırlı olsun diyerek törende bulunan öğrencilere seslenen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç” Temennim odur ki sizlerin arasından yeni Einstein’lar çıksın dünya sizi örnek alsın . Bu hafta ayrıca Gaziler haftası. Şehitler ve gaziler haftası deyip geçiştirmemeli. Bu gök kubbenin altında hala ay yıldızlı bayrağımız dalgalanıyorsa bunu Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarına borçluyuz. Burada Atatürk’ü anmadan, onu öğrenmeden alınan eğitim eksik kalır. Bundan birkaç ay önce Türkiye üzerinde oynanmak istenen kirli senaryoya karşı tankların önünde yatıp canını siper edenlerin anısı önünde saygıyla eğiliyor, gazilerimize sağlık diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaplan da eğitimin üç ayağı olduğunu belirterek ”Eğitimin üç ayağı vardır. Bunlar; veli, okul-öğretmen, öğrencidir.

Çocuklarımızın başarılı olması için her türlü altyapı oluşturulmaya çalışıldı. Eğitimde başarıyı sadece akademik başarı olarak görmemeliyiz. Kendimizi iyi yetiştirmeliyiz. Önce veliler olarak kendimizi yetiştirmeliyiz ki çocuklarımız da iyi yetişsinler. Yeni eğitim öğretim yılı herkese hayırlı olsun” dedi.

Açılış töreni Mehter Takımı’nın gösterisi, Halk Oyunları ekibinin gösterisi, şiirler ve konuşmalarla sona erdikten sonra öğrenciler yeni eğitim-öğretim sezonu için sınıflara giderek ders başı yaptı.

Tören sonrası tadilatı yeni biten okulu gezen Kaymakam Çakmak, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Faik Kaptan ve okul müdürü Osman Nar’dan okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra ders başı yapan öğrenciler ile bir süre sohbet eden Çakmak, öğrencilerden iyi birer insan olmaları için çok çalışmalarını istedi.

DSC_3493_DSC0156_DSC0161DSC_3551DSC_3596

Yorumlar kapalı.