Maltepe'de 19 Mayıs Meşaleli Yürüyüşle Kutlandı

Maltepe’de 19 Mayıs Meşaleli Yürüyüşle Kutlandı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle meşaleli yürüyüş gerçekleştirdi. Kutlamalar kapsamında planlanan Tan konseri şehit cenazeleri nedeniyle iptal edildi.

Maltepe Belediye binası önünden başlayan yürüyüşe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra binlerce vatandaş katıldı. Vatandaşlar meşalelerini yakarak marşlar eşliğinde Maltepe Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe ünlü sanatçı Tan da eşlik etti.

Yürüyüşten önce açıklama yapan Başkan Kılıç, “Bugün Ulusal Egemenlik ve Gençlik Bayramı’nı kutluyoruz. Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Maltepeli hemşerilerimize birlikteyiz. Ancak Türkiye’nin her tarafında şehit cenazelerinin karşılandığı dönemden geçiyoruz. Bu nedenle etkinliğimiz biraz daha sade bir şekilde tamamlanacak. Hem şehitlerimizin anısını önünde saygılı bir şekilde eğiliyorum hem de Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bayrağını en yükseklere taşıyarak Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz” dedi.

Yürüyüşten sonra yapılması beklenen Tan konseri ise şehit cenazeleri nedeniyle iptal edildi. Konserin iptal edilişi hakkında konuşan belediye başkanı Ali Kılıç konserin başka bir kutlamada yapılacağı sözünü verdi.

Yorumlar kapalı.