kaymakam-şehit ailesi

Maltepe Kaymakamından Şehit ailesine ziyaret.

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 9 Ekim’de PKK’nın bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 10 asker ile birlikte şehit olan Uzman Çavuş Bayram Aksu’nun Maltepe’de oturan eşini Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak ziyaret etti. Şehit ailesine ‘başsağlığı’ dileyen Kaymakam Necip Çakmak, “Şehit kardeşimiz Bayram Aksu, burada evlerimizde huzurlu oturabilmemiz için şehit düştü. Sizler, bizlere emanetsiniz. Sizin derdiniz ve sıkıntınız bizim derdimiz, sıkıntımızdır” dedi.

Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak 9  Ekim’de     Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli ilçeleri arasındaki karayolunda askeri birlik önündeki Durak Jandarma Kontrol Noktası’na’canlı bomba’ PKK’lı teröristin bomba yüklü kamyonetle düzenlediği saldırıda şehit olanUzman Çavuş Bayram Aksu’nun ailesini ziyaret etti. Kaymakam Çakmak Aksu ailesini ziyaretinde Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdür Yardımcısı Faruk Uysal, İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, Vakıf Müdürü Ahmet Yüksel, mahalle muhtarı Ahmet Karpuz da eşlik etti.

Şehit eşi olmak bir şereftir

Maltepe Başıbüyük Mahallesi Yazıcı sokakta ikamet eden şehit Bayram Aksu’nun ailesini ziyaret eden Kaymakam Necip Çakmak, şehitlik makamının herkese nasip olmadığını belirterek, ‘Şehit bir eş sahibi olmak kimseye nasip olmaz, şehit eşi olmak, şehit yakını olmak, bir şereftir. Ne mutlu sizlere. Yüce Türk devleti ve Türk milleti sizlerden gurur duyuyor. Huzur ve güvenimizi vatan uğruna canını feda eden evlatlarımıza borçluyuz. Yüreğinizdeki acıyı alnınızda gurur ve onur tacı olarak görüyoruz’ dedi.

Devletin her kademesinin şehit yakınlarının her zaman yanında ve devlet kapıların sonuna kadar açık olduğunu belirten Kaymakam Çakmak, ‘Devletin şefkatli elleri sizleri daima kucaklayacaktır. Bizim kapımız her zaman sizlere açık. Ne zaman bize ihtiyacınız olursa biz hazırız. Sizin derdiniz ve sıkıntınız bizim derdimiz, sıkıntımızdır” dedi.

Allah devletimize, milletimize zeval vermesin

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren şehit ailesi “Kaymakamımızın bizleri ziyaret edip, sorunlarımızı  dinlemesi bizler için mutluluk verici. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin’ dedi.

Ziyaret, İlçe Müftüsü Ahmet İnciler’in  Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından yapılan dua ile sona erdi.

kaymakam şehit ailesi1

kaymakam şehit ailesi2

kaymakam şehit ailesi3

Yorumlar kapalı.