kadin-urunleri-pazari-stant-tasarimi-yarismasi

Kıyı Köşe Projesi ile Kartal ‘da

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kartal Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren TAK Kartal, ‘Kıyı Köşe’ projesi kapsamında Kadın Ürünleri Pazarı (KÜP) stant tasarımı yarışması düzenliyor.

Kullanılmayan kıyı köşe mekânlarının tasarım yoluyla canlandırılması, Kartallıların kendi mahallelerindeki kamusal mekânlar üzerinde söz sahibi olmaları amacıyla çalışmalarını sürdüren TAK Kartal, bu çalışmalar kapsamında Kadın Ürünleri Pazarı (KÜP) Stant Tasarımı Yarışması düzenleyecek. Mimarlık, planlama, ürün tasarımı, peyzaj, grafik, plastik sanatlar, güzel sanatlar gibi alanlardaki uzmanlıklara sahip kişiler ve öğrencilerin katılımına açık olan yarışma, Kartal ve çevresinden kadınların kendi ürettikleri el ürünlerini sattıkları ve kurulduğu 2010 yılından itibaren Kartallı kadınlara ve Kartal Kadın Kooperatifi’ne kazanç sağlayan Kadın Ürünleri Pazarı’na yönelik düzenleniyor. Pazarın günlük kullanımı ve mahalleli için önemini anlamak için satış yapan kadınlardan, yakın çevrede yaşayan ve çalışanlardan bilgi alınmasının zorunlu olduğu yarışmada ayrıca 25 Kasım Cuma günü ve 26 Kasım Cumartesi günleri saat 12.00 – 16.00 arasında saha gezisi ve çalıştay  gerçekleşecek. Saha gezisi ve çalıştaya katılmak isteyen vatandaşlar, katılmak istedikleri günü [email protected] ‘a mail atarak bildirebilir.

 TAK Kıyı Köşe

 Kartal’da kıyıda köşede kalmış, atıl kamusal mekânlar, tasarımcıların yaratıcı fikirleri, düşük maliyet ile büyük etki yaratan projeleri ile canlanıyor. Mahalleliler tarafından seçilen tasarım projeleri, Kartal Belediyesi tarafından uygulamaya geçiriliyor. Tasarımcılar, seçilen kıyı köşelerin bugünkü kullanım amaçları ve mahalleli için önemini anlamak için yakın çevresinde yaşayanlar ve esnaftan bilgi alıyor, böylece tasarımların mahalleli tarafından benimsenerek kullanılması amaçlanıyor. Proje kapsamında Kartal Belediyesi TAK Kartal işbirliği ile mimarlık, ürün tasarımı, peyzaj, grafik, plastik sanatlar, ve güzel sanatlar ile uygulanılabilir, düşük maliyetli, kalıcı veya geçici yaratıcı projelerin tasarlanıp uygulanması amacıyla Kartal’da 10 noktayı Kıyı Köşe tasarım yarışmasına açtı. Kartal’ın kıyı-köşe mekânlarının yeniden canlandırılması amacıyla 40 grup 86 tasarımcı ile katıldı. Yarışmacıların sunduğu 65 proje değerlendirilmeye alındı ve bunlar arasında 9 proje ödüle layık görüldü.

 Yarışma başlangıç tarihi: 15 Kasım 2016

 Proje teslim tarihi: 23 Aralık 2016 

Yarışma şartnamesi, altlık ve güncel pazar alanının çizim ve modelinini aşağıdaki linkten indirebilisiniz.

https://www.dropbox.com/sh/p7yisouzp1094l1/AABf1Q276rkvDB5evEY9UKg_a?dl=0

Yorumlar kapalı.