gulsuyuspor tesis1 (3)

Gülsuyuspor Tesisleri İçin İlk Adım Atıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Törende konuşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Çok önemli bir adımın arifesindeyiz. 9 yıldır çeşitli nedenlerle bitirilemeyen bu proje için ilk adımı attık. Bu kompleks bütün Maltepelilere hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
Çeşitli nedenlerle 9 yıldır bitirilemeyen Gülsuyu Spor Kompleksi’nin temeli, Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle atıldı. Slayt ve sunumlar eşliğinde kompleksin tanıtıldığı törene Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Ünver, Maltepe Belediyesi Proje Müellifi Tahir Çil, Gülsuyu Muhtarı Necdet Tümer, Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı ve Gülsuyu Spor Kulübü Başkanı Behram Kaçar, Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Birliği Yöneticileri, Gülsuyu Spor Taraftarları Grup Başkanı Kenan Bozkurt ve Gülsuyu Spor taraftarları katıldı.

“BU PROJE GÖĞSÜMÜZÜ KABARTACAK”

Toplam bin seyirci kapasiteli, içinde basketbol ve voleybol oynanacak alanları da barındıran ve profesyonel lig maçlarının yapıldığı sahaların tüm donanıma sahip olacak stadın temel atma töreninde bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Yıllardır çeşitli nedenlerle sürüncemede bırakılmış, ötelenmiş, ihmal edilmiş bir projenin başlaması adına buradayız. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi bütün mahallelerimizin spor alanlarına ihtiyacı var. Ancak elimizdeki maddi olanaklardan ötürü, birkaç mahallemizin yararlanabileceği spor alanları oluşturmaya karar verdik. Dolayısıyla bu kompleksten hem Gülsuyu, hem de Gülensu halkı yararlanacak. Diğer projelerimizde de 2 ya da 3 mahalleyi bir araya getirerek projelendirme yapacağız” dedi.

Gençlerin uyuşturucunun pençesinde olduğunu, bu sorunun ancak spor alanları kurarak ve gençlerimizi buralara yönlendirerek çözülebileceğinin altını çizen Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “Her mahallede gençlerimize bir şeyler vaat etmek ve bunu gerçekleştirmek zorundayız. Uyuşturucu ile mücadelede bu spor alanlarının çok büyük önemi var. Buraya gelen gençlerimiz tanışacak, sohbet edecek, büyüklerinden bir şeyler öğrenip küçüklerine aktaracak. Bu kompleksin hayata geçirilmesi için çok çaba harcandı. Biz de çok uğraştık. Daha işin başındayız. Bize destek olun bu projeye el ele bitirelim ve göğsümüzü kabartacak bir spor alanına sahip olalım. Proje alanının bir kısmı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, bir kısmı da Hazine’ye ait. El ele verirsek, biz bize düşen kısmını yaparsak, eminim ki diğer kamu kuruluşlarımız da buna daha fazla direnemeyecek. Eminim ki Maltepeli gençlerimiz için yapılan bu projeyi onlar da görecek ve destek verecek.”

TRİBÜN VE OTOPARK’I MALTEPE BELEDİYESİ YAPIYOR “SIRA İBB’DE”

Mülkiyeti milli emlaka ait olan ancak Maltepe Belediyesi’ne 3 yıl tahsis edilen Gülsuyuspor sahası tahsis süresince ihaleye çıkmadığı için tahsisi bitmiş ve arazi milli emlaka geri dönmüştü.

Daha sonra milli emlak tarafından Gülsuyuspor stadını yapma projesi için aynı alan İBB’ye tahsis edilmişti.

YA SAHAYI İBB YAPACAK YA DA TAHSİSTEN VAZGEÇECEK

Mülkiyeti milli emlaka ait olan ancak İBB’ye (Gülsuyuspor kompleksi yapılmak üzere) tahsis edilen bu alan üzerinde İBB aldığı tahsise uygun Gülsuyuspor sahasını yapabilir. Ya da milli emlak ile yaptığı anlaşmayı iptal ederek Gülsuyuspor kompleksinin yapım işi için Maltepe Belediyesi’ne tahsis eder.

Önümüzdeki günlerde İBB’nin tahsisi mi kaldıracağı, yoksa Gülsuyuspor sahasını yapacağım diyerek aldığı alana Gülsuyuspor sahası mı yapacak göreceğiz.

Kurumlar arasındaki bu kısır çekişmenin bir an önce son bulması, sorunlu bir mahalle olan Gülsuyu ve Gülensu halkının çocuklarının istifade edeceği bu spor kompleksinin hayata geçmesini bekliyoruz. O halde İBB ya sahayı yapmalı yada tahsisattan vazgeçmeli.

GÜLSUYU SPOR KOMPLEKSİ

Toplam 15 bin metrekare inşaat alanına sahip Gülsuyu Spor Kompleksi, toplam bin seyirci kapasiteli, içinde basketbol ve voleybol oynanacak alanları da barındıran, profesyonel lig maçlarının yapıldığı sahaların tüm donanıma sahip olacak. Stadın kurulacağı alanın toplam büyüklüğü, 9 bin 500 metrekare. Spor kompleksinde 2 tribün, 105×90 metre ölçülerinde 1 adet futbol sahası ve altında kapalı otopark, kültür merkezi ve spor kompleksinin kullanacağı katlı otopark ile 25×45 metre ölçülerinde halı saha olacak.

Yorumlar kapalı.