Genç Seçmenler Prof. Dr. Edibe Sözen Dedi

Abone Ol
Daha Fazla

Prof. Dr. Edibe Sözen Yavuz, ilk defa oy kullanacak genç seçmenlerle buluştu. Maltepe’de seçimin kaderini gençlerin belirleyeceğini söyleyen Sözen Yavuz, “Burada 18 mahallemizden gençlerimiz var. Hepiniz ile tek tek gurur duyuyorum ve inanıyorum ki sizlerle birlikte 30 Mart’tan sonra Maltepe’nin talihi de geleceği de ak olacak.” dedi.

AK Parti Maltepe Gençlik Kolları tarafından, “Maltepe Sana Emanet” adı ile ilk kez oy kullanacak genç seçmenlere yönelik olarak Dream Hill Otel’de gerçekleşen toplantıya, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyaseddin Gergin ve Çanakkale kahramanlarından Ezineli Yahya Çavuş’un torunu Halil Ersin Avcı da katıldı.

AK Parti belediye başkana adayı Prof. Dr. Edibe Sözen Yavuz gecede yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yeni yepyeni, genç bir Maltepe kurmak için çıktık bu yola. Türkiye’yi, İstanbul’u Maltepe’yi gençlere emanet etmek için yola çıktık. Tüm bu seçim çabaları, bu emekler, bu projeler Maltepe’de yaşayan gençler için.”

Gençlerin coşkulu tezahüratları arasında gençlik projelerinden bahseden Sözen Yavuz; “Ben 20 sene not verdim öğrencilerime, şimdi de gençler bana not verecekler. Daha önce 2007’de not verdiler Meclis’e taşıdılar, 2014’te de “Hocam bu işleri yaparsanız 2023 bizim” diyecek bize oy verecekler” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesi ile Çanakkale kahramanlarından Ezineli Yahya Çavuş’un torunu Halil Ersin Avcı’nın da ricaları üzerine Ankara’dan programa katılmak üzere geldiğini belirten Prof. Dr. Yavuz, “99 yıl önce Çanakkale’de can veren şehitlerimizi saygıyla, sevgiyle ve minnetle anıyoruz, ruhları şad olsun. O gün 250 bin genç ülkesi için, ülkesinin bağımsızlığı için ölmeye karar verdiler. Ne güzeldir ki bu ülkede 100 yıldır demokrasi var, bunu o gün verilen karara borçluyuz. Bugün de sivil bir Türkiye’nin kurulması için kararımızı sandıklarda vereceğiz. Demokrasi adına sandıklardan kararımızı AK Parti’ye evet oyu vererek çıkaracağız.” Şeklinde konuştu.

Gençlerin “Maltepe Seninle Gurur Duyuyor” sloganları üzerine gençlere çok güvendiklerini ifade eden Sözen Yavuz, meclis üyesi adayları arasında pek çok genç isme yer verdiklerini belirtti. Sözen bu konuda şunları söyledi: “Seçimin kaderini değiştirecek olanlar sizlersiniz, ilk kez oy verecek gençlerimiz olarak seçimin kaderini etkileyeceksiniz. Burada 18 mahallemizden gençlerimiz var, hepsi ile tek tek gurur duyuyorum ve inanıyorum ki sizlerle birlikte 30 Mart’tan sonra Maltepe’nin talihi de geleceği de ak olacak. Eski gençlik kolları başkanımız Serkan Bahadır ve gençlik kollarımızdan kıymetli arkadaşlarımız biliyorsunuz Meclis Üyesi Adayımız oldular, sizleri temsil edecekler.” dedi.

Yorumlar kapalı.