engelli-merkezi1

Engelliler Eğitim Rehabilitasyon Merkezi.

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pendik Belediyesi Eğitim desteklerine devam ediyor.Projesi hazırlanan Engelliler için eğitim merkezi 2017 yılında hizmete açılacak şekilde hazırlıkları devam ediyor.

Pendik Belediyesi engellilere yönelik yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Çamlık Mahallesi’nde inşa edilecek Engelliler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile engellilerin sağlıktan kültüre, eğitimden spora her alanda vakit geçirebilmeleri hedefleniyor.

 Henüz proje aşamasındaki Engelliler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Çamlık Mahallesi’nde  4 bin 538 metrekarelik alan üzerine kurulacak. Projesini Pendik Belediyesinin hazırladığı merkezi bir hayırsever yaptıracak. Üç kattan oluşacak merkezde fizyoterapi, psikiyatri gibi sağlık bölümlerinin yanında farklı alanlarda eğitimlerin verileceği sınıflar da bulunacak. 2017 yılında hizmete girmesi beklenen merkezde aynı zamanda engellilerin sanatla iç içe olmasını sağlayacak atölyeler, müzik, sergi alanları gibi bölümler de yer alacak. Merkezin sonra üç blok şeklinde genişletilerek 12 bin metrekarelik alana kadar genişletilmesi planlanıyor.

Yorumlar kapalı.