dsc_9625

EĞİTİM KENTİ TUZLA’DA YENİ DÖNEM BAŞLADI.

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonuyla ilçeye kazandırdığı Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nde yeni eğitim-öğretim yılı faaliyetleri başladı. 1200 anne ve 3-6 yaş grubundaki 1200 çocuk, eğitimde aynı çatı altında 6 merkezde ücretsiz hizmet alıyor.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından 2014 yılında kurulan Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi,  3. eğitim yılında 6 merkezde hizmet veriyor. Kuruluşunda 3 merkezde 670 kursiyere hizmet veren Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, geride bıraktığı 3 yılda hizmet merkezleri ve kursiyer sayısını 2 katına çıkardı.  Anneler ve 3-6 yaş grubundaki çocukları aynı çatı altında buluşturan Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, Orhanlı, Aydınlı, Emlak Konut, Yayla, Mimarsinan ve Şifa Mahallesi’ndeki merkezlerinde hizmet veriyor. Annelerin kişisel gelişimi ve sosyalleşmesi, çocukların da fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayan Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nde tüm hizmetler ücretsiz sunuluyor.

Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Hizmetleri

Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nde anneler için Kur’an-ı Kerim, okuma-yazma eğitimi, İngilizce, spor, bilgisayar, resim, hat, ebru, iğne oyası, şiş örgü, mefruşat, çini kursları ile değerler eğitimi, seminer, folklor, gezi, sinema, tiyatro gibi çeşitli eğitimler ve etkinlikler düzenleniyor.

Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nde sınıflar ve oyun odalarından yararlanan çocuklar ise sanat etkinlikleri, oyun etkinlikleri, Türkçe dil etkinlikleri, müzik etkinlikleri, İngilizce, doğum günü kutlamaları, belirli gün ve haftaların kutlanması, deneyler, geziler ve gözlem gibi çeşitli faaliyetlerle okul öncesi eğitimlerini tamamlıyor.

Eğitim Kalitesinin Yükselmesi İçin Tüm İmkanları Değerlendiriyoruz

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nin hem işlevi hem de eğitim kalitesi ile şehir dışından dahi talep aldığını söyledi. Kayıtların ilk gününde kontenjanın dolduğunu hatırlatan Başkan Yazıcı, “Annelerin kişisel gelişimini sağlaması, bu gelişimi çocuklarından ayrı kalmadan gerçekleştirebilmesi,  çocuklarına okul öncesi eğitimin verilebilmesi adına Anne Çocuk Eğitim Merkezi’ni kurduk. Hergeçen gün değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurabilmek ve geleceğimizi daha iyi planlayabilmek için eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarındaki hizmetlerimizi bir üst seviyeye taşımak ve sürekli hale getirmek en temel vazifelerimizden biridir.‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonumuzla eğitim kalitesinin yükselmesi için Tuzla Belediyesi’nin tüm imkanlarını değerlendiriyoruz” dedi.

Gerek deneyimleri gerekse diğer kursiyerlerin tavsiyeleriyle Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nden yararlanan kursiyerler, kendilerine sunulan hizmet nedeniyle Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

dsc_9655 dsc_9784 dsc_9827

Yorumlar kapalı.