SERCANŞENELOĞLU

Devlet Başkanını Halkımız Seçecek

Abone Ol
Daha Fazla

7 iklimin, 3 kıta insanın beklediği, özlediği lider olan Recep Tayyip Erdoğan, hem Türk dünyasının hem de islam coğrafyasının tek umududur. Türkiye’deki seçimler onlar için de çok önemlidir. Biz bu seçimi böyle görüyoruz” şeklinde konuştu ve devam etti.

TÜNELİN SONUNDAKİ IŞIK

Vesayet rejiminin ve eski Türkiye’nin geride kalacağı yeni bir çağın, yeni bir Türkiye’nin doğacağı devlet başkanlığı seçimleri bir kültürün de yeni baştan dizayn edilmesinin başlangıcı olacaktır.

BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN İLK ADIM

Parlamenter sistemlerde Cumhurbaşkanını halkın seçtiği vekiller seçmektedir. AK Parti iktidarında ilk kez anayasa değişikliği ile hayata geçen Cumhurbaşkanını halkın seçmesi formülü aynı zamanda yarı başkanlık sisteminin başlangıcının işaretidir. Halkın seçtiği Cumhurbaşkanı aynı zamanda devlet başkanı konumuna gelecektir. Türkiye çok partili sistemden 2 partili sisteme geçecek gibi görünüyor. 2 tur olarak düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçimleri için muhalefet çatı aday bulma, çatı aday çıkarma arayışına girmişti. Bu aynı zamanda parlamenter sistemin 2 partili bir siyasi harekete döndüğünün ilanıdır. Girdiği her seçimlerden başarıyla çıkan AK Parti genel başkanı ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, çokça güvendiği ve gücünü aldığı halkının oylarıyla seçilecek, Türkiye Cumhuriyetinin ilk devlet başkanı ünvanını da eline alacaktır.

Bu seçimler aynı zamanda eski Türkiye’ye güle güle, yeni Türkiye’ye merhaba. Tünelin sonundaki ışık, bizim devlet başkanlığı seçimlerindeki yegane amblemimizdir. Artık karanlık günler geride kalacak, aydınlık Türkiye başlayacaktır. Tünelin ucunda görülen ışık aynı zamanda tam bağımsız Türkiye’nin müjdecisidir. Artık vesayet rejimi ortadan kalkmış, halka dayalı, halkın seçtiği bir devlet başkanı göreve gelmiş olacaktır.

TÜRKİYE SON KAVŞAKTA

Yıllardır bu ülkeye kök söktüren vesayet rejimi artık ortadan kalkacak, faiz cepheleri, faiz lobilerinin hayallerindeki Türkiye geride kalacaktır. Çok partili siyasi hayata veda edeceğimiz bu günlerde halkımız büyük bir coşkuyla sandık başına gidecek, 76 milyon insanın temsilcisi olan devlet başkanını seçecektir. Esas olan bu yarışın demokratik olmasıdır. Vatandaşın önünde seçebileceği alternatifler olmasıdır. Şuanda Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Ekmeleddin İhsanoğlu, Recep Tayyip Erdoğan ve Selahattin Demirtaş olarak vatandaşımızın önüne böyle bir oy pusulası gelecek gibi görünüyor.

Vatandaşımız da sağ duyusu ile 76 milyonu temsil eden bir kişiyi seçecektir. Bu seçimlerin milletimize, ülkemize, islam coğrafyasına ve Türk dünyasına hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.