650x344-chp-maltepe-baskan-yardimcisi-tacizden-tutuklandi

CHP’li yönetici tacizden tutuklandı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Maltepe ilçe başkan yardımcısı U.K nin (40) 23 yaşında bir kadını zorla bir restorana kapatıp taciz ettiği iddia edildi. Konu ile ilgili gözaltına alınan yönetici U.K tutuklanarak cezaevine gönderildi. CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı U.K. daha önceden bir kafede birlikte çalıştığı 23 yaşındaki Z.Y. isimli kadına ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan tutuklandı.

Olayın ortaya çıkmasının ardından U.K. CHP İstanbul ve Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından ihraç edilmesi istemiyle disipline sevk edildi. Dosyanın işleme konması için İl Disiplin Kurulu’nun toplanacağı öğrenildi.

‘TUVALETTE DÖVDÜ TEHDİT ETTİ’

Geçen hafta pazartesi günü Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’na başvuran Z.Y., ifadesinde özetle şunları söyledi: “Şikâyetçi olduğum U.K, benim çalıştığım kafeden arkadaşım olur. Kendisiyle 1- 1.5 ay çalıştık, sonra işten ayrıldı. Hiçbir zaman duygusal yakınlığımız olmadı. 20 Kasım 2020 Cuma günü akşam saatlerinde çalıştığım iş yerine gelerek, akşam Maltepe’de bir kafede buluşmayı teklif etti.

KAFASINDA BARDAĞI PARÇALADIM AMA…

Yarım saat kadar baş başa oturduk diyen Z.Y İşyeri U.’nun arkadaşının olduğu için kalkmak istedim. Gitmek için ayağa kalktım. U.K. beni kendisine çekti. Ben de masada bulunan bardağı kafasında parçaladım. Öfkeyle beni saçımdan sürükleyerek tuvalete götürdü. Burada beni tekme tokat darp etti. Saçlarımdan tutarak kafamı aşağı bastırdı ve cinsel saldırıda bulundu. ‘Bağırma, burada kimse seni duymaz, kapı da kilitli’ dedi ve boğazımı sıkıp tehdit etti. Bu olaylar yaklaşık 1-1.5 saat kadar sürdü… Ailemin duymasından korktuğum için karakola gitmedim. Cumartesi günü darp raporu aldım. Beni alıkoyan ve cinsel saldırıda bulunup darp eden şahıstan şikâyetçiyim” ifadelerini kullandı. Tedbir talebim de vardır.” Z.Y.’nin şikâyeti üzerine gözaltına alınan U.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak:Haber7

Yorumlar kapalı.