chpiftar

CHP Maltepe’den İftar

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Cemil Usta’da düzenlenen iftaür programının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Hasan Solmaz Türkiye’nin Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı’na huzur ve barış için ihtiyacı olduğu ifade ederek destek olmaya çağırdı. Solmaz konuşmasına şöyle devam etti.

“Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan Ayı’nın son günlerini yaşıyoruz. Ramazan ayı paylaşmanın , kardeşliğin ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşamımız gereken günlerdir.

İslam dini bu duyguları öne çıkaran, dayanışmayı pekiştiren bir dindir. Ancak bir yanımızdaİslam adına Müslüman kardeşlerini katleden İŞID çetesi diğer yanımızda kanayan yaramız Filistin var. Filistin’de Siyonizm yıllardır sürdürdüğü sistematik katliamlarına bu günlerde yenisini ekliyor. Kadın çocuk ayrımı yapmaksızın adeta bir soykırımı gerçekleştiriyorlar.
İŞID, vahşice ve hunharca insanları katlediyor. Kutsal mekanları tahrip ediyor. Hedeflerinin İstanbul’u almak olduğunu ise çekinmeden söyleyebiliyorlar.

Tüm bu yolsuzlukların içinden geçerken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ ne önemli görevler düşüyor. Tarihsel köklerimiz bu görevleri bir sorumluluk olarak sırtımıza yüklenmiş durumda.

Ancak Filistin’i siyasi istismar konusu yapmak öteye gitmeyen hükümetin, Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde de bu istismarını devam ettireceğini anlamak zor değil. İŞID zaten hükümetin koruması altında . Tedavilerini Türkiye’den alıyorlar. Mevcut hükümetin ve onun başının bu dertlere devam olmayacağı oldukça açıktır. Bölge Türkiye’yinin önderliğini, Türkiye’de kendi önderliğini arıyor.

Bu önderlik 10 Ağustos 2014 günü yapılacak Cumhurbaşkanığı seçimlerinde tecelli edecektir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun işaret ettiği Ekmeleddin İhsanoğlu bölgede Türkiye’nin gücünü hissettirecek hem de iç barışımızı ve huzurumuzu garanti altına alacaktır.

Sayın İhsanoğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak için olanca gücümüzle çalışacağız. Bizler Maltepe Örgütü olarak aktif siyaset yapan partililer olarak birlik ve bütünlük içinde, çocuklarımızın geleceği için ülkemizin geleceği için buna mecburuz. Tüm dostlarımı seçim çalışmalarına katkı sunmaya davet ediyorum” dedi.

DSCF5959

DSCF5964

DSCF5970

DSCF5976

DSCF5978

DSCF5988

DSCF5991

DSCF5992

DSCF5995

Yorumlar kapalı.