chpmaltepegençlikplatformu

CHP Maltepe Gençlik Platformu İsrail’i Protesto Etti

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe meydanında toplanan gençlik üyeleri, İsrail’in Filistin’de bebekleri öldürmesine dem vurarak temsili bir bebek tabutu yaparak Maltepe Beşçeşmeler meydanına yürüdüler. Maltepe sokaklarında slogan atarak yürüyen CHP Maltepe Gençlik Platformu üyelerine vatandaşlar alkışlayarak destek verdiler.

Konu ile ilgili açıklama yapan gençler “Bilinen en büyük ve organize terör örgütü İsrail Devleti’nin, Filistin’e karşı son 1 ayda yoğunlaşan saldırıları insanlık tarihinde kara bir leke olarak yerini alıyor.
Filistin halkının kentleri boşaltmak zorunda bırakıldığı, işgalci bir yapı üzerinden ucuz emek gücü ve sömürü düzeninin oluşturulduğu, onbinlerce Filistinli’nin kendi ülkesinde mülteci durumuna düşürüldüğü, işgal ve yerleşimci politikaların açık ettiği ırkçı saldırı sürerken, havadan, karadan ve denizden yapılan operasyonlarla binlerce insanın yaralanmasına ve yaşamına mal olan, bu saldırganlığa karşı Filistin Halkı’nın direnişini büyüyor.

Birleşmiş Milletler, ABD ve başta İngiltere olmak üzere, Avrupa Birliği ülkeleri terörist İsrail’in saldırılarını bir savunma hakkı olarak nitelendiriyorlar.

Irkçı emperyalizmin vicdanı yoktur.

Irkçı emperyalizmin adalet anlayışı yoktur.

Onlar, İsrail’e karşı, meşru müdafaa hakkını kullanan Filistin halkını kınıyorlar.

Tüm dünya sessiz ve tarafsız kalırken, kınamaktan ileriye gitmeyen tepkiler varken söylenmesi gereken; Zalimle mazlum arasında, gaddarla mağdur arasında tarafsız olamazsınız.

Kitlesel kuşatma altındaki Filistin halkına yönelik uygulanan işkenceye, gerçekleşen binlerce tutuklamaya, ölümlere ve işgale karşı yükselen Filistin direnişine selam olsun.

Bölge halklarının emek ve demokrasi güçleriyle birlikte mücadelesine buradan da bir ses vermek adına; Filistin topraklarına özgürlük ve barış gelmesi amacıyla İsrail’in uyguladığı düşman hukuku ve ırkçı politikalarına derhal bir son vermesini istiyor, Filistin’ li kardeşlerimizin mücadelesini yürekten selamlıyoruz” dediler.

CHP’nin en genç meclis üyesi olan Maltepe Belediye Meclis Üyesi Erkan Dinçel, gençleri yalnız bırakmayarak onlarla birlikte yürüdü.

DSCF5864

DSCF5871

DSCF5874

DSCF5876

DSCF5877

DSCF5881

DSCF5882

Yorumlar kapalı.