beykoz

Beykoz Protokolü Gönül Sofrası İftarında Buluştu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, şube müdürleri siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, iş adamları, sivil toplum kurulu temsilcileri, muhtarlar, dernek yöneticileri, ilçe sağlık müdürlüğü yönetimi, ilçedeki şehit aileleri, yerel basın mensupları verilen davette aynı iftar sofrasında buluştu.

İftar öncesinde masaları dolaşan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek şehit aileleriyle tek tek ilgilendi. İftarın ardından bir konuşma yapan Başkan Çelikbilek,”Güzel bir Ramazan Ayı’nı idrak ediyoruz. Bu çok özel ibadet. Karşımızdaki insanı kırmayalım, orucumuza zarar gelmesin diye özel bir gayret gösteriyoruz. Ramazanın, bütün dünya insanlarını harekete geçirme özelliği var. Beykoz Belediyesi olarak, siz değerli konuklarımızı burada ağırlamaktan onur duyuyoruz” diye konuştu.

Sevgisi Olmayan İnsan Kuru Ağaç Gibidir

Başkan Çelikbilek, konuşmasının devamında komşuların unutulmaması gerektiğini, Beykoz’da komşuluğu hakim kılmak için düzenlemiş oldukları sokak iftarlarıyla maksatlarının karnı aç olanı doyurmak olmadığını, her kesimden insanı bir sofranın etrafında muhabbetle kenetlemeyi istediklerini söyledi. Bu yıl da amaçlarının Beykoz’un 45 mahallesinde 100 bin insanı sokak iftarlarında birleştirmek olduğunu, böylece katılanların birbirlerini tanıma fırsatı yakalayacaklarını da sözlerine ekledi.

Etraftaki acı çeken İslam alemine bakıldığında ise hakikaten dünyanın belki de en emniyetli ve sıkıntısız bölgesinde yaşadığımızı ve bu konuda nasipkar olduğumuzu belirten Başkan Çelikbilek, dünyanın her köşesinde barış olması temennisinde bulundu. “Sevgisi olmayan insan kuru ağaç gibidir sevgisi olan insan ise dolu başak gibidir. Kemale ermiştir. Sevgi her şeyin başıdır. Onun için ne yaparsak yapalım kardeşliği, muhabbeti ihmal etmeyelim. Ramazan, tüm insanlığa hayırlar getirsin” diyerek Ramazan Ayı’nın sevgi, barış ve huzur ortamını ilçe sakinleriyle birlikte yaşamanın kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Başkan Çelikbilek, davete katılan öncelikle şehit aileleri olmak üzere tüm ilçe protokolüne teşekkür etti.

DSC_9228_1600x1067

DSC_9242_1600x1067

DSC_9262_1600x1143

Yorumlar kapalı.