Belediye Meclisi İlk Oturumunu Gerçekleştirdi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Ali Kılıç başkanlığında ilk oturumunu gerçekleştirdi. 13 maddelik teklifler ve 2 maddelik raporlardan oluşan toplam 15 maddelik meclis gündemi üzerine oturum gerçekleşti.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, en genç üyeler CHP’li Canan Sezgin ve AK Partili Yasin Taş ile birlikte meclis oturumunu açtı.
“MALTEPE İÇİN PARTİ KİMLİKLERİNİ RAFA KALDIRACAĞIZ ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN”

2014 yılının ilk oturumunda meclis üyelerine birlik ve beraberlik çağrısıyla seslenen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yaptığı konuşmada; “Ayrı kulvarlarda koşup belki bir birimizi tanıma fırsatı bulmadık ama bu çatı altında artık bir aile birlikteliği içerisinde sevgiyle, saygıyla bir birimizi kucaklayarak Maltepe’nin bize yüklemiş olduğu bu güzel misyonun içerisinde, hepimizin parti kimliklerini rafa kaldırarak güzellikler için, hepimizin Maltepe’nin geleceği için çalışacağını, bir beş yıl yan yana durarak Maltepe’de gerçekten bir vizyon arayışına girerek Maltepe’ye güzellikler kazandırmak amacında olduğumuzu biliyorum ve Cenabı Allah bu konuda yar ve yardımcımız olsun diyorum” dedi.
Başkan Kılıç’ın konuşmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Meclis Başkanlık Divanı,Meclis 1.Başkan vekili ve 2. Başkan vekili seçimi gizli oylama ile yapılırken, encümen üyeliği ve ihtisas komisyonlarına üye seçimi açık oylama ile oy birliğiyle yapıldı.

Divan Katipliği üyelikleri:
Canan Sezgin -Özgür Yıldırım
Yedek üyeler: Mehmet Türkyılmaz-Erkan Dinçel

Meclis 1. Başkan vekili
Ziya Hayırlıoğlu

Meclis 2.Başkan vekili
Alev Dağlayan

Encümen:
Hüseyin Bingöl
Ömer Ekşioğlu
Canan Döner

İHTİSAS KOMİSYONLARI:
Plan Bütçe Komisyonu
Mahmut Yurduseven (Ak Parti)
Özgür Aksoy
Canan Sezgin

İmar Komisyonu
Enver Küçükvar (Ak Parti)
Alev Dağlayan
İlyas Güldiken

Hukuk Komisyonu
Nejat Tarhan(Ak Parti)
Hüseyin Bingöl
Alev Dağlayan
Tarife Komisyonu
Saime Özcan(Ak Parti)
Levent Zengin
Erkan Dinçel
Kesin Hesap Komisyonu
Mehmet Karadeniz(Ak Parti)
Hasan Türker
Gültekin Karataş

Sağlık Ve Çevre Komisyonu
Tülay Mirzaloğlu (Ak Parti)
Adile Çınar
Canan Sezgin
Toplu Konut Ve Gecekondu Komisyonu
Ufuk Yıldız (Ak Parti)
Alev Dağlayan
Gültekin Karataş

Eğitim Kültür Ve Spor Komisyonu
Hülya Turing ( Ak Parti)
Hasan Gökkaya
Ziya Hayırlıoğlu
Ulaşım Komisyonu
Mehmet Can Aslan (Ak Parti)
Mehmet Türkyılmaz
Ecvet Eşlegül
Engelliler Komisyonu
Yasin Taş (Ak Parti)
Tülay Düztaş
Yasemin Boyraz

Deprem Ve Doğal Afetler Komisyonu
Serkan Bahadır (Ak Parti)
Hasan Türker
Esra Erdoğan

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu
Nur Banu Elif Köknar (Ak Parti)
Tülay Düztaş
Esra Kaya Erdoğan

Gayrimenkul Satış ve Belirleme Komisyonu
Temel Tellioğlu
Deniz Erzincan

Marmara Belediyeler Birliği Üyeliği
Canan Döner
Esra Kaya Erdoğan
Yedek:Erdoğan Camekan
Yedek:Adile Çınar
Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeliği
Temel Tellioğlu
Ziya Hayırlıoğlu

İtirazları Değerlendirme Komisyonu
Adem Göktaş (Ak Parti)
Mehmet Erikçi(Ak Parti)
Alev Dağlayan
Esra Kaya Erdoğan
Mehmet Türkyılmaz

Gurup Başkan Vekilleri
CHP : Temel Tellioğlu
AK Parti : Mehmet Erikçi

DSCF4313

DSCF4315

DSCF4318

DSCF4320

DSCF4322

DSCF4326

DSCF4327

DSCF4330

DSCF4334

DSCF4340

Yorumlar kapalı.