azizbabuşçu

Aziz Babuşçu Fitili Ateşledi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Maltepe ilçe teşkilatının 5. olağan kongresinde konuşma yapan AK Parti İstanbul il başkanı Aziz Babuşçu “Genel merkez ve İstanbul il teşkilatının işaret ettiği aday Av. Ümit Çoban’ın karşısında liste çıkartan Erdoğan Akkaya atıfta bulundu.

Burada il teşkilatının ve genel merkezin işaret ettiği adayın karşısında liste çıkartarak yok sayıldıklarını ifade etti. Babuşçu “Biz İstanbul il teşkilatı olarak ilçe kongrelerimizde devamlı istişarelerde bulunarak hareket ederiz. Partimiz adaylık sürecinin merhaleleri vardır. O merhaleleri sivil toplum örgütleriyle, parti büyükleriyle, kanaat önderleriyle istişare edilir. Tüm merhaleleri yapmış ve istişareleri tamamlamışız. Bir arkadaşımız ile ilgili karar vermişiz. Şimdi sen çıkıp daha mı çok davaya bağlısın? Daha mı çok çalışacaksın? Daha mı cesursun? İnsanlar samimi ve davalarına bağlı olmalı. Bir adım geri atmayı bilmeliler diyerek Erdoğan Akkaya’nın adaylığı ile ilgili AK Parti il teşkilatının bakış açısını ortaya koydu.

Konuşmasında zehir zemberek sözlerle bizim irademize karşı çıkanlar tarihin önünde suçludurlar diyerek Erdoğan Akkaya’nın adaylığını yersiz olduğunun altını çizdi.

Aziz Babuşçu’nun bu zehir zemberek açıklamaları salonu terk ettikten sonra da divan heyetinin sert ve yanlı tavır almalarına yol açtı.

AK Parti İstanbul milletvekili ve Maltepe’den sorumlu milletvekili İsmet Uçma mikrofon elinde birlik ve beraberliği sağlamak için büyük çaba sarf etse de başkanlık için aday listelerin divana verilmesi sürecini başlatan divanın daha sonra divana gelen 7 ayrı istifayı okumasıyla ortalık hareketlendi.

Bazı delegeler istifa etmediklerini söylese de divana gelerek istifalarını doğruladılar.

Bu hengamede itiş kakışlar yaşandı.

AKKAYA “BU ŞARTLAR ALTINDA İLÇE BAŞKANLIĞI YAPAMAM”
Bu arada tribünler arasında ufak çaplı atışmalar ve tartışmalar başladı. Bunun üzerine sahneye çıkan AK Parti Maltepe ilçe başkan adayı Erdoğan Akkaya “Bu şartlar altında ilçe başkanlığı görevi bana verilse de yapamam. Listemi çekiyorum” diyerek salonu terk etti.

Daha sonra yapılan seçimlerde tek liste seçime giren AV.Ümit Çoban 318 delegenin 284’ünün oyunu alarak tekrar ilçe başkanlığına seçildi.

1

Yorumlar kapalı.