Arif Özdemir Bekleniyor

Abone Ol
Daha Fazla

CHP Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Arif Özdemir, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Maltepe’nin tamamına yakın mahallelerindeki çalışmalarını sürdüren Arif Özdemir “Benim aday olmam hiç önemli değildir. Önemli olan Cumhuriyet Halk Partisinin ipi göğüslemesidir. Cumhuriyet Halk Partisi emeğin, emekçinin, işçinin, fakir ve fukaranın hak ve menfaatlerini savunan yegane partidir. CHP demek, özgürlük demek, barış demek, sevgi ve kardeşlik demektir” diyerek çalışmalarını aynı tempoda sürdüren Arif Özdemir, CHP genel merkezinin 9 Şubat’ta yapacağı toplantı sonrası muhtemel adaylığı açıklanacak kişiler arasında bekleniyor.

Çalışmaları esnasında hiç kimseye kem söz söylemeyen, ötekileştirmeyen, bölgecilik yapmayan, CHP fikirlerini, Kemalizm’i, Cumhuriyetçiliği anlatan Arif Özdemir’in Karadenizli olması kendisini daha şanslı bir duruma getiriyor. CHP seçici kurulun Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanmasından sonra gözler parti meclisine çevrilecek. Parti meclisinin alacağı karar merakla bekleniyor.

ARİF ÖZDEMİR PROJELERİNİ ANLATMAYA DEVAM EDİYOR

CHP Maltepe belediye başkan aday adayı Arif Özdemir, mahalle mahalle dolaşarak projelerini anlatmaya devam ediyor.

Fındıklı, Çınar, Cevizli, İdealtepe, Yalı, Küçükyalı, Başıbüyük, Zümrütevler, Feyzullah, Bağlarbaşı, Aydınevler, Altıntepe, Esenkent, mahallelerinde seçim çalışmalarını yürüten Arif Özdemir Maltepe’nin 18 mahallesinin 14’ünü bitirmiş durumda. Her gittiği mahallede Cumhuriyet Halk Partisi, projelerini ve yapacağı çalışmaları anlatan Arif Özdemir şunları söyledi.

Mahalle Toplantılarının Amacı Partiyi Diri Tutmaktır
Şuanda Maltepe ölçeğinde 12 aday adayı CHP bayrağı elinde mahalle mahalle, sokak sokak gezmekteler. Bu Cumhuriyet Halk Partisini güçlendirici bir sistemdir. Aday açıklandığı an itibariyle hepimiz bu gücümüzü adaya entegre edeceğiz, Maltepe’de Maltepe Bizim, İstanbul Bizim, Hükümet Bizim diye yola devam edeceğiz. Aday açıklanana kadar oturup yerimizde beklemektense mahalleleri hareketlendiriyoruz, partiyi hareketlendiriyoruz dedi ve şöyle devam etti.

TÜRKİYE AKP’NİN İKİ YÜZLÜLÜĞÜ İLE KARŞI KARŞIYA
“Türkiye AKP’nin iki yüzlülüğü ile karşı karşıyadır. AKP’nin birinci yüzü ileri demokrasi idi. Ancak topal demokrasilerde bile yapılmayan hakimi yerinden al, savcıyı sürgüne gönder, polisi suçla, jandarmaya günahı yık, HSYK’yı bölücü ilan et, yargıda yanlış kararlar verildi de, bir çifte standartı milletimize sun.

Sanki 11 yıldır bu ülkeyi paralel devlet idare ediyorsa, sen nesin o zaman” diye sordu.

RÜŞVET VE YOLSUZLUKLA MÜCADELE BİZİM FELSEFEMİZ OLACAK
Rüşvet ve yolsuzlukla mücadele bizim felsefemiz olacak, parti ilkeleri doğrultusunda aday gösterilirsem mal varlığımı beyan edeceğim, rant alanlarını sadece kamu yararına açacağız, kamu yararı dışında imar değişikliklerine izin verilmeyecek, imar değişikliklerinde gerekirse referandum ile halkın bilgisine başvuracağız, sürekli gelişen, halkçı, şeffaf, saydam, halktan yana belediyecilik yapacağız.

Kamuoyunun yakınen takip ettiği rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun kayıt ve zabıtları devletin kontrolü altındadır. Bu kayıtlar bir gün yargının önüne gelecek ve gerçekler gün yüzüne çıkacaktır” dedi ve şöyle devam etti.

MALTEPE HALKININ İTİRAZ ETTİĞİ HİÇBİR PROJE ONAYLANMAYACAK
Özdemir “İnsanı esas alan, insana değer veren, emeği, emekçiyi savunan Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkan aday adaylığımla ilgili çalışmalarımı sürdürüyorum.

Maltepe için düşündüğüm, elzem olarak gördüğüm projeleri halkımıza anlatıyorum. Partim, 13 aday adayından hangisini tercih ederse etsin, ben Cumhuriyet Halk Partisi için çalışmaya devam edeceğim. Maltepe için düşündüğüm bu projeleri de aday olacak arkadaşımıza taktim edeceğim. Bizim için önemli olan yaşadığımız şehre katkı sunmaktır.

CHP’YE OY VERMEK, HALKI İKTİDARA GETİRMEK DEMEKTİR
Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin güçlenmesi için çalışıyoruz. Bu süreç, Cumhuriyet Halk Partisini daha da güçlü kılma sürecidir. Bugün de, yarın da, ölene kadar Cumhuriyet Halk Partisinin güçlenmesi için çalışacağız. Cumhuriyet Halk Partisi, halkın dili, sesi, gözü ve kulağıdır. CHP işçinin, emekçinin, fakirin, yoksulun partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi siyasal olarak halka en yakın partidir. CHP’ye oy vermek demek, halkı iktidara getirmek demektir.

Maltepe halkının sorunları çözülmez değildir. Hangi mahalle ile ilgili bir karar verecek olursak yine sizin huzurunuza gelecek, planladığımız ve projelendirdiğimiz şeyleri sizlere anlatacağız. Sizlerin hayır dediği hiçbir proje hayata geçirilmeyecektir.

CHP DEMEK İŞ DEMEK, AŞ DEMEK, EKMEK DEMEK
Maltepe halkının itiraz ettiği hiçbir proje hayata geçirilmeyecektir. Maltepe halkı ne istiyorsa ben onu yapacağım. Türkiye özlediği halk iktidarını Cumhuriyet Halk Partisi ile sağlayacaktır. İşçilerin, emeklilerin, engellilerin sorunlarının çözülmesi için birinci derecede muhattabı CHP’dir. CHP demek iş demek, ekmek demek, aş demektir.

Ben Görev Adamıyım

Hayatımın hiçbir döneminde kendi başıma hareket etmedim. Aday adaylık müracaatı yapmamın nedeni, örgütten gelen baskılardı. Ben görev adamıyım. Partim bana hangi görevi verirse onu yaparım. Hayatımın birçok döneminde görev verildi ve en iyi şekilde yerine getirdim. Demokratik Sol Parti döneminde önce ilçede, sonra ilde çeşitli görevler aldım ve layıkıyla yerine getirdiğime inanıyorum. Şuanda da görev bana verilirse en iyi şekilde yerine getireceğimden kimsenin şüphesi olmasın.

Maltepe’yi En İyi Ben Bilirim

Maltepe 1928 yılında belediye oldu ve 1945 yılında imar verildi. 18 Mahallemiz var ve her mahallemizin sorunları var. 45 yıllık Maltepe’liyim ve Maltepe’yi çok iyi bilirim. Her mahallede anılarım vardır. Ben her mahallede zerzevat sattım, münübüsçülük yaptım. Bundan dolayı Maltepe’yi sokak sokak bilirim. Birkaç mahalle dışında tüm mahallelerde imar sorunları var. Bu sorunlar yama yapılarak çözülmez. Bugüne kadar hep yama yapıldı fakat hiçbir sorun çözülmedi. Maltepe’nin yeniden inşa edilmesi gerekir ve bu sorun masa başında olmaz. Mahalleliyle birlikte sorunlar yerinde çözülmelidir.

Bizim Rakibimiz AKP’dir

Maltepe’de bir bayrak yarışı var. Biz 12 aday adayı birbirimizin rakibi değiliz. Bizim tek rakibimiz AKP’dir. Bayrak verilir veya verilmez. Bugün nasıl çalışıyorsak bundan sonra da aynı hızda çalışmaya devam edeceğiz. 30 Mart’a kadar değil, ömrümüz yettiğince Cumhuriyet Halk Partisi için çalışacağıma söz veriyorum.

30 Mart’a Kadar Değil, Ömrümüz Yettiği Kadar Çalışacağız

Belediye başkanlığı aday adaylık sürecinde hazırladığım tüm projelerimi aday olacak arkadaşa da sunacağım. Uygular, uygulamaz bunu bilemem fakat ben vereceğim.

Bizim bu mücadelemiz Maltepe’yi kazanmak, İstanbul büyükşehir belediyesini sosyal demokrat anlayışa teslim etmek, CHP Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan edinceye dek durmadan çalışacağız. Ben kendi adıma bunun sözünü veriyorum” dedi ve şöyle devam etti.

ADAY OLACAĞIMA İNANIYORUM

Tahmin ediyorum ki Şubat ayında belediyelerin mevcut olduğu ilçelerde adaylar açıklanacaktır. Şuanda aday kim bilmiyoruz, bekliyoruz. Fakat beklerken ofislerimizde oturarak, işyerimizde, evimizde oturarak bu işler yürümez. Burada esas olan kimin aday olacağı değil. Burada esas olan Cumhuriyet Halk Partisinin 1 adayın etrafında birleşip yoluna devam etmesi gerekir. Tüm aday adaylarımız bu anlamda çok çalıştıklarını biliyorum. Bu partimize ivme katacaktır. Fakat ilk günden beri hep söylüyorum. Aday olacağıma inanıyorum, buradan benim çıkacağıma inanıyorum. Çıkmayabilirimde ama aday çıkacak arkadaşımızın yanında 30 Mart’a kadar değil, partinin genelde iktidar oluncaya kadar çalışacağıma söz veriyorum” dedi.

İŞTE CHP MALTEPE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ARİF ÖZDEMİR’İN PROJELERİ

Maltepe’ye Teknopark

Teknopark projemiz Maltepe’deki iş imkanı bulamayan gençlere istihdam sağlayacak bir projedir. Üniversiteler ile şirketlerin ortaklaşa yapacakları ARGE çalışmalarından gençlerimiz faydalanacak ve bir iş kapısı açılacak. Maltepe’ye de katma değer katacaktır.

Kentsel Dönüşüm

Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik bakanlığının Maltepe’nin %80’inin yıkılacağı yönünde bilgiler aldım. Maltepe 1928’de belediye olmuş, 1945 yılında ilk imar verilmiştir fakat hala bir çok mahallemizde imar sorunları vardır. Bizim kentsel dönüşüm ile ilgili projemiz Maltepe’yi yıkıp yeniden inşa etmektir. Makyaj çalışmalarıyla sorunlar sadece ötelenmiş oluyor. Tek kalıcı yöntem Maltepe’nin yeniden inşa edilmesidir.

Gıda Bankacılığı

Gıda bankasından ihtiyaç sahibi Maltepeli vatandaşlarımız süper marketten alışveriş yapar gibi yararlanacaklar. Kaynağını sorarsanız;kurulması planlanan bir dernek aracılıyla Gıda Bankası ilçemizde yaşayan dar gelirliler için onların gönüllerine açılan bir kapı olacaktır. Belediyenin kasasından bir kuruş para çıkmadan bizimle ortaklık yapan firmalar gıda bankasına bağışladıkları malları faturalandırıp gelir ve kurumlar vergisinden düşecekler, KDV’den de muaf olduklar için onlara ayrı bir maliyet getirmeyecektir. Vatandaşlarımızı incitmeden çağ dışı manzaralara meydan vermeden ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemekteyiz.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Sosyal politikalar ve yerel yönetimler hızlı sanayileşmenin ortaya çıkardığı sosyal sorunları çözmeye ve özellikle işçi sınıfını ve yoksulları bu sorunlardan korumaya yönelik olmalıdır. Sosyal belediyecilik aynı zamanda adil gelir dağılımını sağlayacak belediyeler bu noktada yerel kalkınmanında önünü açacaktır.Sosyal demokrat belediyecilik her konuda atılım yaparak öncü konumda olmalıdır. Sosyal demokrat belediyelerin özellikle ilçemizde kent konseylerini; muhtar ve ihtiyar heyetleri ile mahalle temsilcilerimizden oluşan bir yapıya kavuşturup çalışmalarını ortaklaştırarak işlevsel bir hale getirmeyi planlamaktayız.

Kadın ve Gençlik

Ülkemizde gelişen teknoloji ile birlikte özellikle kadınlarımız ve gençlerimiz için sanal alem ortamında bir araya getireceğimiz sosyal bir politika oluşturma anlamında onların görüş ve fikirlerinden faydalanmak, toplum sorunları ile ilgili politika oluşturup ortam hazırlama, partimizin programı doğrultusunda sürece katarak yapılacakları ve yapılması gerekenleri paylaşmak, çoğulcu ve katılımcı anlayışla partimizin örgütlenmede fark atacağımıza inanmaktayız. Ayrıca kadınlarımızın ve gençlerimizin ihtiyacı olan E kütüphane, spor, salonları, kreş, sığınma evi, bakım evi, meslek kursları gibi üretkenliklerini devamlı kılacak kurumları hayata geçirerek üzerlerinde ki baskıyı hafifletmek önceliklerimiz arasındadır.

Yorumlar kapalı.