KENT KONSEYİ SERGİ (6)

ANNE ÇOCUK KULÜBÜ EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kartal Kent Konseyi Anne Çocuk Kulübü El Sanatları Eğitmeni Kadriye Akkılıç’ın, öğrencileriyle beraber düzenlediği, geri dönüşümden elde ettikleri malzemelerle yarattıkları ev aksesuarları, biblolar, heykeller ve takılardan oluşan sergi, Kartal Belediyesi yeni hizmet binası fuaye alanında açıldı. Açılışa, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüsnü Yeşilyurt ve sanatsever Kartallılar katıldı. Kartallı vatandaşlar, yapılan çalışmaları yakından inceleyerek eserler hakkında bilgi aldı.

KENT KONSEYİ SERGİ (8)

“Bizim Kadınlarımız Ne Yapıyorsa En İyisini Yapıyor”

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, açılışta yaptığı konuşmada “Bizim kadınlarımız ne yapıyorsa en güzelini yapıyor. Bu çalışma da çok güzel. Kadınları özgürleştiren her projenin, merkezi yönetim ve yerel yönetimlerce desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Bu güzel çalışma içinde bulunan tüm kadınlarımızı emeklerinden ötürü kutluyorum” dedi.

 “Kartal Sanatı Biliyor”

Sergide yer alan birbirinden renkli ev aksesuarları, biblolar, heykeller ve takı çalışmalarının yaratıcısı Kadriye Akkılıç, eserlerinin Kartal’da sergilenmesinden mutluluk duyduğunu belirterek “Kartal’da  yaşayan insanlar sanatı çok iyi biliyor ve değer veriyorlar. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e, sanata ve sanatçıya verdiği değerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

KENT KONSEYİ SERGİ (2) KENT KONSEYİ SERGİ (4) KENT KONSEYİ SERGİ (5) KENT KONSEYİ SERGİ (7)

Yorumlar kapalı.