İHH – İnsani Yardım Vakfı Kurban Bağışı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım Kurban Bayramı ile yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Dünyada savaş, işgal ve doğal afetlerden etkilenmiş ve yoksulluğun yoğun olarak yaşandığı bölgelerde faaliyet gösteren İHH İnsani Yardım Vakfı, bu kurban döneminde 120 ülke ve bölge ile Türkiye’de 50 şehirde çalışmalar yürütecek.

Kurban çalışmalarımızdaki en önemli hedefimiz kurban paylarını hak sahiplerine ulaştırırken toplumlar arasında bir sevgi köprüsü kurmak ve her yıl kurban dönemi geldiğinde bizleri görmekten mutluluk duyan kardeşlerimize umut ışığı olabilmektir.

Amacımız uzak ve yakın arasında bağ kurmak, adalet ve iyilik için uzattığınız elinizi diğer el ile birleştirmektir.

Öncelik kriz ve çatışma bölgelerinde

İHH’nın Kurban organizasyonunda önceliği muhacir kampları, savaş ve doğal afet mağdurları, yetim yurtları, yetim aileleri, yaşlılar, kimsesizler, dullar, toplumun yoksulluk çeken kesimleri, okullar, medreseler ve hastaneler alıyor.

Bu arada İHH tarafından belirlenen 250 TL’lik kurban bağış bedelinin açıklanmasının ardından hayırseverlerimizin ilk bağışları vakfımıza ulaşmaya başladı.

Kurban kesimleri yurt içinde de yoğun olacak

Yurt dışında gerçekleştirilecek olan Kurban organizasyonunun yanı sıra çalışmalarımız Türkiye’de de aynı yoğunlukta gerçekleştirilecek. İHH, bu sene Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki iller başta olmak üzere Anadolu’nun farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi insanlarımıza kurban eti dağıtımı yapacak. İHH Yurtiçi Yardımlar Birimi, kurban kesimi yapılacak ve dağıtılacak bölgeleri tek tek tespit etti. Tanışma, paylaşma ve yardımlaşma vesilesi olan Kurban’da yine Müslümanların yüzleri İHH’nın Kurban organizasyonu ile gülecek.

Kurban Müslümanları birbirine yaklaştırıyor

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Kurban’ın Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlendirdiğini söyledi.
Ağırlıklı olarak İslam ülkelerinde kurban kestiklerini hatırlatan Yıldırım, Müslümanların azınlıkta olduğu ülkelerde de kurban kestiklerini, böylelikle buralardaki Müslümanlara da Kurban Bayramı’nın coşkusunu yaşattıklarını kaydetti.

Yıldırım, Kurban çalışması amacıyla gittikleri ülkelerde Müslümanların sıkıntılarını daha yakından gördüklerini ve daha sonra da bu problemleri çözmek için çeşitli projeler başlattıklarını anlattı.

Kurban bedelini 250 TL olarak belirlediklerini ifade eden Yıldırım şunları söyledi:
“Ortadoğu’dan Afrika’ya, Balkanlardan Uzakdoğu’ya, Orta Asya’dan Latin Amerika’ya kadar dünyada 120 ülke ve bölgede, Türkiye’de ise 50 ilimizde yoksulun, kimsesizin ve yetimin yüzü gülsün diye Kurban’la iyiliğe ortak olalım diyoruz.”

Kurban bağışlarınızı nasıl ulaştırabilirsiniz?

– Vakıf merkezine gelerek Kurban bedelini elden verebilirsiniz.

– Kurban bedelini 160 54 51 posta çeki hesabı ile gönderebilirsiniz.

– 0212 631 21 21’den telebağış sistemi ile bağış yapabilirsiniz.

– Banka hesap numarasına havale olarak gönderebilirsiniz.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı
Adres: Büyük Karaman cd. Taylasan sk. No:3 34230 Fatih / İstanbul
Telefon: +90 212 6312121 (pbx) Faks: +90 212 6217051   
Web: www.ihh.org.tr   E-mail: info[at]ihh.org.tr

Yorumlar kapalı.