Kızılay Kurban Kampanyasında İddialı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Kızılayı Maltepe Şube Başkanı Hanifi Mutlu, Türkiye’de kurban kampanyasını islami ve insani koşullara en uygun şekilde kendilerinin yaptığını söyledi.

Başkan Hanifi Mutlu yaptığı açıklamasında; "Her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı dolayısıyla kampanya düzenlediklerini, kurban fiyatını ise 275 lira olarak tespit ettiklerini belirtti.

”Türkiye’de henüz bu işi Kızılay gibi yapan yok. Biz fakir fukaranın hakkının korunması anlamında çalışıyoruz. ”Kesilen kurbanlarda fukaranın doğrudan hakkı vardır ve bizler bu hakkı korumalıyız. Biz ‘keseceğimiz hayvanı mutlak suretle köylüden alıyoruz.

Böylece hem Et Balık Kurumu’na, hem de köylüye destek oluyoruz aynı zamanda. Köylü Kızılay’ın hayvanını alacağını biliyor. Fakir fukara da evine et gireceğini biliyor. Diğer konularda olduğu gibi kurbanla alakalı konularda da iddialı bir şeyler yapıyoruz. Ülke insanına faydalı olacağını düşünüyorum. Türkiye’de kurban kampanyasını İslami ve insani koşullara en uygun şekilde Kızılay yapıyor.

Yapılan çalışma ülke insanımıza ve inanç değerlerimize yeni bir katmadeğer getiriyor. Bunun etrafında toplanmamız lazım" dedi.

Yorumlar kapalı.