TÜMSİAD Şube Başkanları Maltepe’de Buluştu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye`nin 18 ilinde ve Avrupa`nın 5 ayrı ülkesinde yer alan şubeleriyle 5.000 işadamı üyesi bulunan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Şube Başkanları toplantısı Maltepe’deki Genel Merkezi binasında Semerkand Toplantı salonunda başladı.

Geçtiğimiz hafta yapılan İMF ve Dünya Bankası toplantısına Özel misafir olarak katılan ve orada Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan ve birçok ülke yetkilileriyle görüşmeler yapan TÜMSİAD, yapılan tüm çalışmalardan Şube Başkan ve üyelerini haberdar etmek, yapılması planlanan tüm faaliyetlerin tanıtımı ve görüş alışverişinde bulunmak için toplantı düzenledi. Toplantıya Genel Başkan Dr. Hasan Sert, Başkan Yardımcısı Hikmet Usta, Genel Sekreter Fatih Güngör ve 18 ilden gelen Şube Başkanları katıldı.

Toplantı TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert`in açılış konuşması yapmasıyla başladı. Katılan tüm başkanlara teşekkür eden Dr. Sert; Burada bulunma amacımız, TÜMSİAD`ı bulunduğu seviyeden daha yukarılara taşımak, üyelerine daha iyi hizmet verebilmektir` dedi. Daha sonra yakın zamanda gerçekleştirilmiş olan bazı faaliyetlerden oluşan kısa bir tanıtım filmi gösterildi. Daha sonra Şubeler bazında yapılan bazı çalışmalar hakkında kısaca bilgi verildi.

Toplantının 2. bölümünde TÜMSİAD`ın bütün alanlarında yapılacak olan değişiklikler anlatıldı. Tüm yapılanmada köklü değişiklikler planlandığını belirten Sert; `Herşeyin kendine göre bir sistemi olmalı, Osmanlı İmparatorluğunda öyle bir sistem vardı ki, Mehter takımındaki dizilişden, sadrazamların nerede ve nasıl duracağı dahi sistematize edilmişti. Bu nedenle her türlü çalışmamızı sistematik hale getireceğiz.

Kurumsallaşacağız. Öncelikle yarım kalan Sektörel tanıtım kataloğunu tamamlayacağız. Bu katalog ile tüm Türkiye içindeki bir üyemizi buradan bulup iletişime geçebileceksiniz. TÜMSİAD`ın kurumsal yapılanması içinde çalışmalarımız devam ediyor. Kurumsallığımızla ilgili her türlü nesne tek elden çıkacak. Kimlik kartları hazırlanacak. 4000 adet basılan TÜMSİAD ekonomisi dergisi de yeniden yapılandırılacak. Daha üst düzey bir dergi olmasını sağlayacağız. Yanında çalışmalarımızı anlatan bir bülten yayınlayacağız` dedi.

Yorumlar kapalı.