MAG Koodinasyon Kurulu Maltepe’de Toplandı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli, İstanbul, Yalova ve İzmir İllerinde kurulu MAG (Mahalle Afet Gönüllüleri) yapılanmaları Maltepe’de bir araya geldi.

Maltepe Magder’in ev sahipliği yaptığı toplantıya 55 Mahalle Afet Gönüllüsü yanında, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Mag Vakfı Müdürü Elvan Cantekin ve Şeyda Sever katıldı.

2010 Mag Çalıştayı Öncesi, Mahalle Afet Gönüllüleri yapılanmalarının geleceğini planlamak üzere bir araya gelen Mag delegasyonu, Kocaeli’ de yirmi beşer kişilik 2 Acil müdahale ekibi, İstanbulun iki yakasında 35 er kişilik iki ekip, Yalova’ da 25 kişilik Acil Müdahale ekipleri oluşturulmasına ve bu ekiplerin çalışma prensiplerinin Mag Koordinasyon Kurulu tarafından hazırlanmasına karar verildi.

3300 kişilik Mag yapılanmasının İstanbul, Kocaeli, Yalova ve İzmir illerinde kurulu olan 12 Mahalle Afet Gönüllüleri Derneklerinin Federasyon Çatısı altında birleştirilmesi için bir yol haritası çıkarılmasına karar verildiği toplantı, MAG yapılanmasının geleceğini belirleme konusunda ciddi adımların atılacağı 2010 Mag Çalıştayının gündemini belirledi.

Maltepe’ de yapılan Mag Koordinasyon Kurulu toplantısında Kocaeli Magder Başkanı ve Türkiye Mag Koordinasyon Kurulu Üyesi Bahri Soyyiğit Mag Federasyonu yol haritası konulu bir sunum yaptı.

Yorumlar kapalı.