Pendik’ten ”Shop & Boat Show 2009” Geçti

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası İstanbul Boat Show” fuarının açılışı, 150 bin metrekarelik sergi alanına sahip, Türkiye’nin ikinci büyük marinası olan Pendik-Marinturk’te gerçekleştirildi.

200’den fazla firma ile 600’e yakın ulusal ve uluslar arası markanın bulunduğu fuarda 4 bin Euro’dan 12 milyon Euro’ya kadar olan 273 adet tekne ve yat meraklıları ile buluştu.

NTSR Fuarcılık tarafından düzenlenen “28. Uluslararası İstanbul Boat Show” fuarının açılışı yoğun katılımla Marinturk İstanbul City Port’ta gerçekleştirildi.

200’den fazla firma, 600’e yakın ulusal ve uluslar arası markanın bulunduğu fuarda 273 adet deniz aracı meraklıları ile buluştu. Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin’in de hazır bulunduğu açılışa Başbakanlık Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu, Kaymakam Mehmet Oduncu, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ve Marinturk Genel Müdürü Hakan Kavlakoğlu, NTSR Fuarcılık Genel Müdürü Serkan Tığlıoğlu ile çok sayıda yerel ve ulusal basın mensubu katıldı.

Müsteşar Naiboğlu: “Dünyada ilk 10’a girdik”
Açılışta söz alan söz alan Başbakanlık Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu, İstanbul Tersanesi’nde 1983’den 2000 yılına kadar görev yaptığını belirterek Pendik’in kendisi açısından çok büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Naiboğlu, gemi inşa sanayinde Türkiye’nin tonaj bakımından dünyada ilk 10’a girdiğini, ekonomik krizden etkilenen denizcilik sektörünün geleceğinin çok daha parlak olduğunu sözlerine ekledi.

Pendik Belediye Başkanı Dr.Salih Kenan Şahin: “Pendik marina ile taçlandı”
Fuarın açılışında söz alan Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, marinanın yıllarca Pendik’in hayali olduğunu, böyle bir tesisin inşasında eski Belediye Başkanı Erol Kaya’nın büyük gayretlerinin bulunduğunu hatırlattı. İlçenin hava, kara, deniz ve demiryolu ulaşımı açısından önemli bir noktada bulunduğunu belirten Başkan Şahin, hizmete giren marinanın bu durumu taçlandırdığını ifade etti. Pendik Belediyesi’ndeki yeni dönemde, spor faaliyetlerinin gelişmesi için büyük çaba gösterileceğini söyleyen Şahin; “Bölgemizin deniz sporları açısından gelişmesi ve bu alanda bir merkez olması noktasında büyük gayretlerde bulunacağız” dedi.

En düşük tekne 4 Bin Euro’ydu
26 Ekim tarihine kadar açık kalacak olan İstanbul Boat Show’da, boyları 3 ile 50 metre arasında değişen farklı özelliklere sahip tekne ve lüks yatlar ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı. Bir çok yerli ve yabancı firmanın katıldığı fuarda, yatların yanı sıra kurulan stantlarda denizcilik ürünleri ve tekne aksesuarları görücüye çıktı.

Özel olarak yapılmış olan yüzer iskeleye bağlı deniz araçlarını yakından inceleme fırsatını bulan konuklar teknelerin iç mekanlarını da gezerek yetkililer tarafından detaylı bir şekilde bilgilendirildi. Türkiye’de düzenlenmiş en büyük denizcilik fuarı olma özelliğine sahip Uluslararası İstanbul Boat Show’da sergilenen deniz araçlarının en düşük fiyatlısının 4 bin Euro en yükseğinin de 12 milyon Euro olduğu öğrenildi.

12 Milyon Euro’luk Yat
Fuarda sergilenen mega yatlardan Yalova’daki Oruçoğlu Tersanesi’nde inşa edilen 51 metre boyunda, 8,5 metre enindeki ”Royal Barbarossa”, fuarın en büyük ve pahalı teknesi oldu.

Boat Show Pendik’de Ziyaretçi Rekoru Kırdı
İstanbul CityPort’ta yapılan Boat Show rekor sayıda ziyaretçi topladı.

Altı gün süren boyunca İstanbul Shop & Miles Boat Show’u 31 bin 587 kişi ziyaret etti. Fuara 273 tekne, 178 firma ve 585 ulusal ve uluslararası marka katıldı.

Dünya markalarının 2010 model teknelerini görme fırsatı bulabilen ziyaretçilerin fuarda yaptığı alışveriş miktarının katılımcıların beklentilerinin çok üstünde gerçekleştiği açıklandı.

Pendik’teki “Marinturk İstanbul City Port” Tam Not Aldı
Erol Kaya’nın Pendik Belediye Başkanı olduğu dönemde Pendik’e ve Denizcilik dünyasına kazandırdığı Pendik Marinturk Yat Limanı ilk organizasyonunda tam not aldı.

Yorumlar kapalı.