Ömrünü Tamamlamış Lastikler Geri Kazanılacak

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 25.11.2006 tarih ve 26357 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “ Ömrünü tamamlamış lastiklerin enerji geri kazanımı amacı ile geri dönüşümü “ için bedelsiz toplanması amacı ile Maltepe Belediyesi ve Lastik sanayicileri derneği (LASDER) arasında bir protokol imzalandı.

Maltepe Belediyesinde düzenlenen imza törenine Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, LASDER Genel Sekreteri Bahadır Ünsal ve Lojistik Müdürü Erdoğan Şahin katıldı.

İmzalanan protokol ile ömrü tükenmiş lastikler toplanarak tesislere gönderilecek. Bu tesislerde tekrar işlenecek olan lastikler piyasaya sunulacak. Bu şekilde ekonomiye de katkı sağlanmış olacak. Protokol bir yıl süre ile geçerli olacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ömrünü tamamlamış ve atılarak çevre kirliliği oluşturan, doğaya zarar veren lastiklerin imzalanan protokolle toplanacağı ve bu şekilde daha ucuza yeni ürünler elde edilerek ekonomiye katkı sağlanacağını belirtti.

Yorumlar kapalı.