Nail Abi Aklımızla Alay Ediyor…

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Nail Çiftçi aklımızla alay etmeye devam ediyor.

Maltepe’de dökümlerin başladığı ilk günlerde Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin’in makamını arayarak dökümlerle ilgili karşı görüş istemiştim.

Maltepe Belediyesi Özel Kalem Müdürü bize Teknik Başkan Yardımcısı Nail Çiftçi’nin cep telefon numarasını vererek, konuyla ilgili detaylı bilgiyi Nail Bey’den alabilirsiniz demişti.

Bende Nail Bey’i aradım, Nail Bey telefonda aynen şunları söyledi;

– Söz konusu dökümcülerin bakanlık izinleri olduğu, büyükşehir’den gerekli izinleri aldığını, İski’den gerekli izinler alındığını, firmanın sadece ruhsatının imzaya kaldığını bu nedenle müdahale edilemediğini söylemişti.

Bizde Nail Bey’in sözlerini ciddiye alarak konuyu askıya aldık. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yaptığımız araştırmalar neticesinde, bu dökümlerin izinsiz ve gayri yasal yapıldığını öğrendik ve dökümlerle ilgili yayınlara başladık.

Daha sonra gazete ve internet portallarında Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin imzalı iki ayrı basın bülteni yayınlandı.

Nail Abi; bana, encümen üyelerine ve CHP’li pek çok kişiye bu bilgileri vermişti. Şimdi herkes hafızasını tazelesin.

Yerel gazetelerin yaptığı haberler üzerine; Çevre Bakanlığı, Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Çevre İl Müdürlüğü, İstanbul Zabıta Daire Başkanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize İşler Şube Müdürlüğü, Mali Şube Müdürlüğü Maltepe’de döküm yapılan yerlerde inceleme başlatmışlardı.

Bizde bu durumu ”DEVLET EL KOYDU” başlığıyla okurlarımıza duyurmuştuk.

Şimdi devletin belgeleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Şimdi Nail Bey’e soruyoruz;

– 16/07/2008 tarihinde döküm yapan firmalar faaliyetten men edilmişmiydi?

– 16/07/2008 tarihinden önce İmar Müdürlüğü, Çevre Müdürlüğü, İski Genel Müdürlüğü’nün bu alanlarla ilgili olumsuz görüşleri var mıydı?

– 14/08/2008 – 27/08/2009 tarihlerinde mühürler fekk edilerek faaliyetle girmişler ve kırıcıdan mühürlenmek suretiyle, faaliyetten men edilmişler ve yasal gereği yapılmak üzere Kartal Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edilmişlermiydi?

– Sizin tüm bu olanlardan haberiniz yokmuydu da, bize, CHPlilere, meclis üyelerine ve encümen üyelerine bu işletmenin ruhsatı var dediniz?

– Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin’e ”bizim sorumluluğumuz yok” diye basın açıklaması yaptırmak, haberdeimza.com internet haber sitesine ruhsat verme ve denetleme yetkileriyle ilgili yazıyı vererek sorumluluğunuz ortadan kalkmış mı oluyor?

Döküm yapılan bölge Maltepe Bölge Parkıdır.

– Maltepe Bölge Parkı Projesi’nin Plan Notlarını nasıl görmezden geliyorsunuz. Belediye kanunun 40.maddesi sizi direk yetkili kılmıyor mu?

– Ana arterlerin sorumluluğu büyükşehirde diye ben istediğim ana artere istediğimi yapacağım, sizde belediye olarak müdahale etmeyecek misiniz?

Yine belediye kanunun doğal yapıyı koruma sorumluluğu kimin üzerindedir?

ADR firması ile ilgili 4 ayrı ceza tutanağı tuttunuzda diğer firmalara neden işlem yapmadınız?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı’nın makamınıza yazdığı 08/09/2009 tarihli evrakı neden basın mensuplarına dağıtmıyorsunuz?

Maltepe Belediye Başkanı’nın bu belgeden haberi var mı?

14/08/2009 tarihine kadar belediye neden dökümlere sessiz kaldı da, daha sonra Maltepe Belediye Başkanı doğru olmayan bir açıklamayı kamuoyuna sundu?

Belediye hükümleri, belediye zabıtasına karşı gelmeyi; devlet zabıtasına karşı gelmiş hükmünü neden işletmediniz?

Hiç kimse dökümlerle ilgili Maltepe Belediyesi’ni ruhsat verme, denetleme (ruhsatsız yerler denetlenmez kapatılır) gibi konularla suçlamış değilken, siz neden kanunun sırtınıza yüklediği sorumluluğu gizliyorsunuz?

İmar mevzuatının ilgili hükümleri, kamunun selameti için alınması gereken hükümler, bölge parkı plan notları, arazilerin doğal yapısının bozulmasıyla ilgili kanuni sorumluluklarınızdan belediye başkanının haberi var mı?

Nail Abi aklımızda alay etmekten vazgeçde Maltepe’ye hizmet üret.

Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.