Hulusi Şentürk ve Necla Sümer Diyarbakır’da

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri 30 kişilik heyet ile Diyarbakır’a gitti.

Demokratik açılıma destek, kardeşliğe vurgu ve bölge halkı ile buluşma kapsamındaki ziyarette önce AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenledi.

Sivil Toplum Kuruluşları’nın da yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Diyarbakır İl Başkanı Baki Aksoy ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt ile birlikte İl Başkanımız da bir konuşma yaptı.

Konuşmasına, Diyarbakır’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan İl Başkanı, ”İstedik ki, Ramazan’ın kendine mahsus iklimi içinde, buradaki kardeşlerimizle bir günlüğüne de olsa buluşalım, konuşalım, dertleşelim. İstedik ki, uzun yılların yanlış politikalarıyla duyguları incinmiş, acı hatıralarla mazisi örselenmiş kardeşlerimizi dinleyelim, hep beraber daha güzel yarınlar için birbirimize umut taşıyalım. Demokratik açılımın ülke gündeminde olduğu bir dönemde, Diyarbakır’ın nabzını tutmayı, Diyarbakırlı kardeşlerimizin görüşlerini dinlemeyi çok önemli görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gereksiz korkulardan, lüzumsuz endişelerden ve bu sorunu rant kaynağı edinmiş dar bir marjinal kesimin kışkırtmalarına kulak tıkayıp birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde, demokrasinin ve hukuk devletinin gerekleri içinde sorunu çözme zamanı geldiğinin altını çizen İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Kürt sorunun Türkiye üzerinde yaşayan insanların ortak sorunu olarak niteledi.

Babuşçu konuşmasını şu sözler ile noktaladı: “Bu sorunu biz çözeceğiz. İktidarıyla muhalefetiyle, parlamentosuyla basınıyla, siyasetçisiyle aydınlarıyla, İzmirlisiyle Şırnaklısıyla, Diyarbakırlısıyla İstanbullusuyla biz çözeceğiz! İmparatorluk bakiyesi bir ülke olmanın getirdiği büyüklüğümüze yakışır bir cesaret vakar ve olgunluk içinde çözeceğiz. Daha çok demokrasi, daha çok özgürlük perspektifi içinde çözeceğiz. Ve hepsinden önemlisi; kardeşçe çözeceğiz!” dedi.

Ak Parti İstanbul İl Yürütme Kurulu Üyelerinden ve Maltepeli olan Hulusi Şentürk İle Necla Sümer’de Diyarbakır’daki kafilede yer aldılar.

Yorumlar kapalı.