Görevi Kötüye Kullanmaktan Yargılanıyorlar

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Nail Çiftçi, İmar Müdürü Selim Başhasanoğlu, Maltepe Belediyesi Eski Teknik Başkan Yardımcısı Mehmet Karakoç, CHP Kartal Belediye Meclis Üyesi (Daha önce Maltepe Belediyesi’nde Görevliydi)İbrahim Sarı ve Mimar Mahmut Birışık hakkında görevi kötüye kullanmaktan dolayı 1 yıldan 5 yıla kadar ceza istemiyle sanıkların yargılanmasına Kartal 4.Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

16 Eylül 2009 saat 10:00’da başlayan duruşmada Maltepe Sahili’ndeki Maltepespor’a ait tesislerdeki Pelit Pastanesi’nin yerinin yapılması ile ilgili ruhsat verenler hakkında açılan davada şok gelişmeler yaşandı.

BİLİR KİŞİ RAPORU SANIKLARI SUÇLU BULDU
Nail Çifçi, Mehmet Karakoç, İbrahim Sarı, Mahmut Birışık ve Selim Başhasanoğlu ile ilgili bilirkişi raporu mahkemeye geldi. Bilirkişi raporunda sanıkların ”Görevi Kötüye Kullandıkları” iddaa edildi.

Aynı bilir kişi raporu söz konusu yerde 05/10/2009 tarihinde keşif yapılmasına karar verildi.

Maltepe Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Nail Çiftçi söz konusu ruhsatta imzası olmadığını kendisi yerine vekaleten bakan başka bir arkadaşının imza attığını söyledi.

Maltepe Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Mehmet Karakoç’da hali hazırda ruhtasın geçerli olduğunu, uygulama esnasında görevde olmadığını işin özünde Maliye Bakanlığı’ndan yapılan tahsisin hukuka uygun olmadığını söyledi. Öncelikle tahsisin iptal edilmesi gerekir. Daha sonrada bölge idare mahkemesinde açılacak bir dava ile ”Uygulama Yapılabilir” belgesinin iptal edilmesi gerekmektedir” dedi.

Karakoç mahkemeye 15 sayfalık ek bir yazılı iddaname sundu.

ZEKİ ÇETİN DAVADAN ÇEKİLDİ
Maltepespor’a ait yerde kiracı olan Pelit Pastaneleri’ni 2005 yılında mahkemeye veren ünlü sanatçı ve Şato Pınar Restauant’ın sahibi Zeki Çetin davadan çekildi. Böylece dava kamu davasına dönüştü.

KARAR MAHKEMESİ 17 ARALIK 2009’DA
Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı ve arkadaşlarının görevi kötüye kullanmak suçundan 1 ila 5 yıla kadar hapis istemiyle açılan davaya 17/12/2009 günü saat 10:00’da devam edilecek.

Yorumlar kapalı.