Başıbüyük’te Ne Olacak?

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediyesi ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) arasında imzalanan “Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi” Fikri Köse döneminde start almış yaklaşık 300 konut tamamlanarak 7 adet tapu hak sahiple-rine verilmişti.

Seçim döneminde Ak Parti kentsel dönüşüme devam edeceğini söyler-ken, CHP kentsel dönüşümü durduraca-ğını TOKİ’yle olan sözleşmeyi iptal edece-ğini mevcut yapılara tapu verileceğini ilan etmişti.

Seçimleri Maltepe’de CHP’li Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Mustafa Zengin’in kazanmasıyla gözler tekrar Başıbüyük’e çevrildi. 6 aydır yönetimde olan CHP’li Maltepe Belediye yönetimi bu konuda net bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Olay Gazetesi’ne ulaşan bilgilere göre TOKİ ile Maltepe Belediyesi arasında sözleşme hükümlerinin aynen devam ettirildiği, TOKİ ile Maltepe Belediyesi arasında her hangi bir anlaşmazlığın olmadığı biliniyor. Olay Gazetesi’nin Toplu Konut İdaresi’ne yazılı yaptığı müraacatta TOKİ sözleşme hükümleri aynen devam etmektedir” diyor.

Şimdi Maltepe Belediyesi yetkililerine sesleniyoruz; Seçim döneminde Başıbüyük halkına vaadettiğiniz Tapuları ne zaman vereceksiniz? Toplu Konut İdaresi ile sözleşmeyi ne zaman fesh edeceksiniz? Yoksa Başıbüyük halkı sukut’ü hayale mi uğrayacak?

Yorumlar kapalı.