Algan Hacaloğlu CHP Maltepe’yi Ziyaret Etti

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Maltepe İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden CHP Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu yaptığı konuşmasında şunları söyledi.

Hacaloğlu Kürt sorununun çözümü için bütün siyasi partilerin katkı vermesi gerektiğini ancak hükümetin yeterli birikim ve önderlikten yoksun olduğunu söyledi.

Hacaloğlu ”Sayın Başbakanı uyarıyorum; Söyleyecek bir şeyiniz varsa söyleyin, katkı sağlayalım. Bizim hangi temelde katkı sağlayacağımız Anayasa, parti programında ve 86 yıllık tarihimizde bellidir. Hiç bir şekilde ‘biz kendi bildiğimizi okuruz, çözüm için her şeyi göze alırız’ demeyin.

Çünkü bedelini sadece şehit anaları babaları değil, tüm toplum öder. Evet, terör bitmeli. Demokratikleşme ile terör iki ayrı konudur. Terörden medet umarak, terörle masaya oturup müzakere sürecine girerek demokratikleşme sürecinde mesafe kat edeceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Demokrat olan kişi demokratikleşmenin gereği için her türlü engeli aşar ama teröre boyun eğmeden aşar.”

Çözümün sadece demokratikleşmeden de geçmediğini belirten Hacaloğlu, devletin, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’ya yatırımlarla elini uzatması gerektiğini ifade etti.

Toplantıya CHP Maltepe İlçe Başkanı Atagün Duygulu, CHP Meclis Üyelerinden; Mehmet Ali Candaş, Ömer Lütfi Somun, Erdoğan Doğan, Adem Kaya, Başar Özmen, Süleyman Polat, CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, mahalle temsilcileri ve üyeler katıldılar.

Yorumlar kapalı.