Başkan İftar’da Vatandaşlara Yemek Dağıttı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediyesi tarafından bolluk ve bereket ayı olan Ramazanda düzenlenecek birbirinden değişik etkinliklerin yanı sıra, iftarda farklı bir uygulamayla da dikkat çekti.

Maltepe Belediyesi farklı bir uygulamayla ilçe meydanlarına kurulan İftar çadırlarında vatandaşların uzun kuyruklar oluşturarak sıra beklemesini uygun bulmayan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ilçe genelinde belirlenen dokuz ayrı noktada iftar verdirerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara daha kolay ulaşılmasını sağladı.

Fındıklı Mahallesinde İftar Çadırı kurulurken, Zümrütevler mahallesinde bulunan Doğanlar Düğün Salonunda, Altayçeşme mahallesindeki Mevlana Camiinde, Başıbüyük spor kulübü ve sosyal tesislerinde, Gülsuyu Mahallesindeki Hasanın yeri Lokantasında ( Üsküdar Cd. No: 39 ), Gülsuyu şehit Cengiz Topel Camiinde, Esenkent Mahallesi Fatih Camiinde, Gülensu Mahallesindeki Aydın Lahmacunda ( Ayla Cd. No:98 ) ve Aydınevler mahallesindeki Süleyman Öksüzoğlu Camiinde gelen vatandaşlar ilk iftarlarını dualarla açtılar.

İlk iftarını vatandaşlarla beraber açan Başkan Zengin, Fındıklı Mahallesinde kurulan iftar çadırına giderek mahalle sakinleri ile sohbet ederek sorunlarını dinledi Başkan burada vatandaşlar tarafından sevgi ile karşılandı.

Çocuklarla şakalaşan ve fotoğraf çektiren Zengin, daha sonra Başıbüyük spor tesisine geçerek buradaki iftar verilecek mekânı denetledi. İftar vaktinin yaklaşması ile birlikte tezgâhın arkasına geçerek yemek dağıtan Zengin, daha sonra vatandaşlarla birlikte iftarını açtı. Ayrıca Başkan Yardımcıları; Dilek Çelik, Mehmet Bingöl, Fevzi Karaağaç ve Nail Çiftçi’de diğer iftar verilen mekanları dolaşarak vatandaşlarla beraber oldular.

Maltepe’nin 5200 hektar bir alan üzerinde kurulu geniş bir ilçe olduğunu ifade eden Başkan Zengin, “ Sadece ilçe merkezinde bir iftar çadırı kurmuş olsaydık, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın uzak mahallelerimizden buraya ulaşması zor olacaktı. Bizlerde bunu düşünerek daha çok E–5 üstü mahallelerimizin faydalanabileceği dokuz ayrı noktada iftar veriyoruz. Hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmış hem de uzun kuyruklarda insanımızı fazla bekletmemiş olduk “ diye konuştu.

Daha sonra Ramazan köyüne gelerek ziyaret eden Başkan Zengin, vatandaşların Ramazanını kutladı. Dükkânları ve eğlence yerlerini gezen Zengin, bir ara topun başına geçerek kaleye şut çekti. Ramazan Köyü’nde yapılacak etkinlikler hakkında yetkililerden bilgi alan Zengin, bir süre programları takip ettikten sonra mekandan ayrıldı.


Zengin, kendi elleriyle vatandaşlara yemek dağıttı.


Fındıklı’daki iftar çadırına katılım yoğun oldu.


Başkan Zengin, Aşçılara ve Personele Teşekkür Etti


Belediye Başkanı Mustafa Zengin Başıbüyük Spor Kulübü
Lokali’nde çocuklarla birlikte iftarını açtı.

Yorumlar kapalı.