”Maltepemiz İçin Güzel Şeyler Yapacağız”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediyesi’nin ilçe genelinde yapılan tespitlerde mahalle halkının talepleri de göz önüne alarak birçok sokakta asfalt, kaldırım, merdiven ve park çalışmaları hızla sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğünden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nail Çiftçi’nin de zaman zaman yerinde incelediği çalışmalar da, ihtiyaç duyulan yollara asfalt dökülerek kaldırımlar yenileniyor ve bazı mahallelerde park çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

Yapılan açıklamalarda; İlçe genelinde yapılan çalışmalar çerçevesinde, Esenkent Mahallesi’ndeki Malazgirt Caddesi, Nadife, Sinan ve Yılmaz Sokakta asfalt dökümü yapılarak yollardaki kötü görüntülerde ortadan kaldırılıyor.

Esenkent Mahallesinde Maltepe Belediyesi tarafından yeni bir park çalışması daha başlatıldı. Park çok yakında tamamlanarak mahalle halkının hizmetine açılacak.

Daha birçok mahallede asfalt, kaldırım ve merdiven çalışması devam ediyor. Bağlarbaşı Mahallesi Çam çıkmazındaki kaldırımlar yapılarak sokak güzelleştirildi.

Diğer bir kaldırım çalışması ise Girne Mahallesi Reyhan Sokak ile Gülensu Mahallesi Çamlık sokakta yapıldı.

Gülsuyu Mahallesi Yeşil sokakta ise merdiven çalışması başlatıldı. Yokuş alandan alt sokağa inmekte zorlanan veya yolunu uzatarak gideceği yere varan vatandaşlar, merdiven bittiğinde yolu daha rahat kullanacaklar.

Altayçeşme Mahallesi Muhtarlığı önündeki yolda başlatılan bordür çalışması ise tüm hızıyla devam ediyor.

Başıbüyük Mahallesi’nin üst taraflarında yapımı devam eden Narcity inşaatının önündeki yollarda asfaltlanarak temizlendi. İnşaat alanı olması dolayısı ile bu yolu kullanan vatandaşların toz içinde kalmasını engellemek amacıyla yapılan çalışmalar memnuniyetle karşılandı.

Nail Çiftçi “Çalışmalarımız Devam Edecek “
Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Nail Çiftçi yaptığı açıklamada çalışmaların tüm hızla devam ettiğini belirterek “ Ekiplerimiz mahallelerde çalışmaların sürdürüyor. İhtiyaç görülen sokaklarımızda bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Maltepemiz ve halkımız için güzel işler yapmayı sürdüreceğiz “ diye konuştu.

Yorumlar kapalı.