Ramazan’da Gıda İmalatçılarına Denetim

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan Ayı’nda ilçe halkına sağlıklı gıda maddeleri ulaştırmak için denetimlerine devam eden Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı çevre denetim ekipleri ve Zabıta ekipleri, ilçedeki fırın, lokum ve şeker imalathaneleri gibi insan sağlığını yakından ilgilendiren işyerlerine giderek kontrollerini yaptılar.

Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Veteriner Dr. Fevzi Karaağaç, Zabıta Müdürü Hamza Celep, Sağlık Müdürü Dr. Vedat Keleş, çevre denetim ve zabıta ekipleri ile birlikte yapılan kontrollerde, işyerlerinin sağlıklı koşullarda imalat yapıp yapmadığı denetlenirken, ekmek gramajları, hijyen ve portör muayeneleri konusunda kontroller yapıldı.

Sağlıklı üretim için gerekli önlemlerin alınıp alınmadığını kontrol eden yetkililer, özellikle çalışanların kişisel temizliğine önem vererek portör muayenelerin düzenli olarak yapılıp yapılmadığını denetlediler. A’dan Z’ye yapılan kontrollerde, sağlıklı üretim için yeterli olmayan bir işyeri gerekli koşulları sağlayana kadar faaliyetten men edildi.

Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Veteriner Dr. Fevzi Karaağaç denetimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada “ Göreve geldiğimiz günden beri Maltepe Belediyesi olarak bu denetimlerimiz periyodik olarak sürdürüyoruz. Ramazan ayında kontrollerimizi daha da arttırarak işyerlerimizi denetim altına aldık.

Vatandaşımızın sağlığı bizler için her şeyden daha önemli. Eksiklik tespit ettiğimiz satış ve imalat yapan işyerlerine gerekli uyarılarımızı yaparak denetim raporlarını kendilerine teslim ettik. Kesinlikle insan sağlığıyla oynayan ve gerekli üretim şartlarına uymayan firmalara müsaade etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın bu konuda içleri rahat olsun “ diye konuştu.

Yorumlar kapalı.