Kamuoyuna Duyuru

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde Maltepe kamuoyunda sık sık gündeme getirilen izinsiz hafriyat döükmleri ile ilgili bilgi eksikliğinden kaynaklanan nedenlerle işletme adımızda zikredilmiştir.

İşletmemizde hafriyat döküm işlemi yapılmamaktadır. Kurumumuz Marmaray Tünel inşaatından çıkartılan madenleri işlemektedir.

İşletmemiz 26.8.2003 tarihinde ve 11.9.2009 tarihinde Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden kuvarsit madeni çıkartmak üzere izin almış bulunmaktayız. Rahsatımız taşocakları nizamnamesine göre verilmiş olup, taşocakları sahalarında faaliyet göstermemize izin verilmiştir.

İşletmemiz 2.6.2004 tarihinde kuvarsit ocağı projesine çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) Raporu gerekli değildir belgesini almıştır.

İşletmemiz 30.5.2008 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü itfaiye raporu almıştır.

İşletmemiz 9.6.2007 tarihinde İstanbul Su ve Kanalizasyon Dairesi Genel Müdürlüğü (İSKİ) Çevre ve Kontrol Daire Başkanlığı’ndan izint almıştır.

Çevre ve Orman Bakanlığı Atmosfer etki emisyon ölçümü için müraacatlarımız yapılmış olup, Çevre Bakanlığı’da bu ölçümü yapmıştır.

İşletmemize hiçbir şekilde hafriyat dökümü yapılmamaktadı. Maden işletme sahası içerisndeki makinalarımız gelen mamülleri kırma makinalarından geçirerek kum, çakıl, mıcır ve beton katkı mamülleri Kuvarsit madenleri işlenmektedir.

Kamuoyundaki yanlış algılamanın önüne geçmek maksadıyla belgelerimizi ve işletmemizi isteyen herkesin denetimine açtığımızı ilan ediyoruz. İsteyenler aşağıdaki telefonlardan bilgi ve belgeleri temin edebilirler.

Ergenekon Madencilik Ltd.Şti. İrtibat Tel: 0216 311 57 50

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Yorumlar kapalı.