"Temiz Maltepe" İçin Ekipler İş Başında

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in Maltepe’yi güzelleştirme çalışmaları kapsamında, Zabıta Müdürlüğünce belirlenen, Maltepe halkını rahatsız eden unsurlar bir bir ortadan kaldırılıyor.

Maltepe Belediyesi Zabıta ekipleri genel kontroller ve gelen şikâyetler üzerine Cevizli Mahallesi Didem Sokakta, 10 kişilik bir ailenin kiraladığı evin bahçesinde hurda ve çöp yığını tespit etti.

Cevizli Mahallesi Didem Sokakta kiraladıkları evde ikamet eden ailenin göçebe yaşam alışkanlıkları bahçeyi hurda ve demir yığınına çevirdi. Aile çevreden topladığı demir, tahta vb. hurdaları evlerinin önünde biriktirince sağlığı olumsuz yönde etkileyecek kokular ve çevre kirliliği oluştu.

Maltepe Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Temizlik İşlerince yürütülen çalışmalarda çöplüğe dönüşmüş arsaya gösterilen önem, temiz Maltepe için atılan adımları bir sefer daha ileriye götürdü.

Saha düzenlemesinde aile rencide edilmezken, Zabıta Müdürü Hamza Celep yaptığı açıklamada: ‘‘ Maltepe’miz için geceli gündüzlü uğraşlarımız devam etmekte, Buradaki amacımız ikamet eden aileyi handikaba sokmadan, mahalle sakinlerini rahatsız edici durumu ortadan kaldırmaktı. Çevre düzenlemesi sonrasında da ilaçlama yaparak daha sağlıklı bir ortam sağladık ve denetlemelerimize devam edeceğiz’’ dedi.

Yorumlar kapalı.