Metro’yla Kadıköy-Pendik Arası 33 Dakika

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadıköy-Kartal Metro Hattı’nın kazı çalışmalarının büyük bir bölümünün bittiğini ve kazı çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanacağını belirten Başkan Topbaş, şöyle konuştu:

”Bu metro hattında toplam 16 istasyon var ve şu anda 13 istasyonda inşaat çalışmaları devam ediyor. 2 bin 450 kişi 24 saat esasına göre büyük bir hızla bu hattı bitirmek için çalışıyor. ‘Acaba yatırımlar bitti mi?’ denilen bir dönemde sadece bir metro hattında böyle hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Günde 150 metreye varan kazılar yapılıyor. Bu bir dünya rekorudur. Bu hattın bize toplam maliyeti 1 milyar 340 milyon dolar. Şu anda biz yüzeyden 38 metre aşağıdayız. Kadıköy’den Kartal’a kadar uzanan bu hattı daha sonra Pendik Kaynarca’ya uzatacağız.

Kaynarca’da, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Sultanbeyli istikametine uzanan metroyla birleşecek. Şu anda Kadıköy’den Kartal bazen 1.5, bazen 2 saati bulabiliyor.

Bu metro hattının tümü tamamlandığında Kartal’dan metroya binecek olan vatandaşımız Kadıköy’e 29 dakikada, Pendik’ten de Kadıköy’e 33 dakkikada gidebilecek.

Metro hattımız Ayrılıkçeşmesi İstasyonu’nda Marmaray ve Banliyö Hattı ile Kozyatağı İstasyonu’nda Dudullu-Bostancı Metro Hattı ile Kaynarca İstasyonu’nda Pendik-Sabiha Gökçen – Sultanbeyli Metro Hattı ile entegre olacak.” (Kadıköy Life)

Yorumlar kapalı.