Kızılay Maltepe Şubesi’nden Kavurma Dağıtımı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızılay Maltepe Şubesi’nin her yıl geleneksel olarak yaz aylarında dağıttığı kavurma yardımı bu yılda yapılıyor.

Maltepe’nin muhtarlarına nüfus yoğunluğuna göre dağıtımı yapılan kavurmalar mahallerdeki yoksul vatandaşlara dağıtılacak.

800 gramlık konserve kutuları içersinde bulunan 1600 adet kavurma kutusunun dağıtımı muhtarlar aracılığı ile vatandaşlara ulaştırılacak.

Maltepe Kızılay Şube Başkanı Hanifi Mutlu yaptığı açıklamada ”Her yıl kurban bağışçılarının genel merkezimiz tarafından belirlenen banka hesap numarası ve sms numaralarıyla gerçekleştirdiği bağışlarla kurban kesimleri yapılıyor. Bunlar yapılırken, bağışçının vekaleti, kesilen kurbanı görüntüye alınarak sertifikasıyla birlikte, kendisine CD şeklinde ulaştırılıyor.

Kesilen kurbanlıklar Et Balık Kurumu Kombine Tesisleri’nde kavurma şekline dönüştürüldükten sonra, sağlık kurallarına uygun hijyen bir şekilde ambalajlandı. Bu yıla ait kavurmalar, Kızılay Genel Merkezi tarafından tüm yurtta imza karşılığı belirlenen ihtiyaç sahiplerine imza karşılığı dağıtıyoruz.

Üç yıl önce başlatılan bu uygulama 500 gr şeklinden 800 grama çıkartıldı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılırken kurban bağışçılarının da belirlediği kişilere kavurmaları ulaştırıyoruz.

Geçen üç yılda olduğu gibi bu yılda fakir fukara, ihtiyaç sahibi yoksul vatandaşlarımıza hizmet etmeyi vazife bilen Kızılay, bu yılda duyarlı vatandaşlarımızın kurban bağışlarına talip.

Maltepeli kurban bağışçısı vatandaşlarımızın kurban kavurmaları yine Maltepeli ihtiyaç sahibi yoksullarımıza dağıtılıyor.

Kızılay’ın tüm yurtta gerçekleştirdiği bu uygulama ile vatandaşlarımız gönül rahatlığı içinde bağışlarını yaparken bilsinler ki, emin ellere yapılan bu teslimiyet yerine ulaştırılıyor” dedi.

Yorumlar kapalı.