Belediyenin Tavla Ve Okey Turnuvası Sonuçlandı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maltepe Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir başka etkinlikte “ödüllü tavla ve okey turnuvasıydı “.

Turnuva,Maltepe Beşçeşmeler meydanındaki Katılımcı Maltepe Gazete Cafe, Lalezar Cafe, Yaren Cafe, Pembe Köşk, Cafe düş, hanedan Cafe ve Yes Cafe’de düzenlendi.

Turnuvalara yaklaşık 150 kayıt yaptırdı. Beşçeşmeler Balıkçılar Köyü Derneği ile ortaklaşa yapılan turnuvaya, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zenginde katılarak oyuncularla sohbet etti. Zaman zaman talep eden vatandaşlarla oyunda oynayan Zengin, daha sonra kendileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Turnuvaya katılan vatandaşlar, bu tür aktiviteler düzenleyen Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengine teşekkür ederek, “ Başkanımızı sürekli halkın içinde görüyoruz. Yeri geldiğinde dertlerimize ortak oluyor, yeri geldiğinde de rica etseniz bizlerle tavla ve okey de oynuyor. Başkanımızın bu şekilde halktan kendini ayrı tutmayarak sürekli yanımızda olması memnuniyet verici “ diye konuştular.

Üç gün boyunca çekişmeli geçen mücadeleler eleme usulü ile gerçekleştirildi. Okey ve Tavla oyunlarında, İlk iki gün ki elemeler sonunda her Cafe’den birer birinci belirlenerek son gün yapılacak finallere gitmeye hak kazandı.

Final mücadeleleri sonunda Okeyde Abdullah Özel ve Vefa Tüney birinciliği elde ederken, Resul Çağatay ve Kerem Kinsiz ikinci, Necati ve Kamil Erende üçüncü oldu. Tavlada ise Halil Aksu birinciliği kazanırken, Halil Coşkun ikinciliği elde etti.

Yorumlar kapalı.