Ataşehir’de Süleyman Soylu Coşkusu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu İstanbul’un yeni ilçelerinden Ataşehir’de coşkuyla karşılandı. Belediye Başkan Adayı’nı açıklamak ve yeni ilçe binasının açılışını yapmak üzere Ataşehir’e gelen Soylu burada halka hitap etti. Konuşması sık sık ‘Soylu Başbakan’ sloganıyla kesilen DP Genel Başkanı partililerinden çok çalışmalarını istedi.

Parti otobüsünün üzerinden Ataşehirlilere seslenen Soylu Belediye Başkan Adayı olarak Fatih Sinan Yılmaz’ı açıklarken, partililerinden adaylarını seçtirmek için 29 Mart’ta kadar soluksuz çalışmalarını istedi. 29 Mart Yerel Seçimi’nin son çeyrek asrın en önemli fırsatı olduğunu vurgulayan Süleyman Soylu, "Sizi dürüst yöneticilerle buluşturuyoruz. Sizi düzgün insanlarla, proje adamlarıyla buluşturuyoruz. Sizi israftan kaçan belediye başkanlarıyla buluşturuyoruz. Burada da Ataşehirlilere doğru, dürüst, şeffaf, Ataşehir’e hizmet etmek için kolları sıvamış, ‘ay gibi çalışacağım, Kırat gibi koşacağım’ diyen düzgün bir siyasetçiyi takdim ediyorum. Biliyorsunuz ki, seçim zor iştir. Ayak basmadık yer bırakmayın. Ataşehir’de ev ev, dükkân dükkân dolaşarak, bu güzel insanı Ataşehir’in yönetimine getirmek için gayret göstermek zorundasınız." dedi.

Süleyman Soylu Yeni Projeleri Açıkladı
Ataşehir’de partisinin yeni projelerini de açıklayan Demokrat Parti Genel Başkanı Soylu şunları söyledi:
"Ülkemize çok güzel projeler hazırlıyoruz. Benim en büyük gücüm 53 milyon çalışma çağındaki insanımdır. Onu eğitime, üretime kattığım zaman yarınlara umudunu taşıyan bir Türkiye olacaktır. Benim ülkem zengin bir ülke olacaktır. Bunlar yapamadılar. Bunlar Türkiye’yi de idare edemiyorlar.
Yeni bir anayasa getireceğiz. Hakların ve özgürlüklerin içinde olduğu, imtiyazsız bir Cumhuriyet’in milletimizle buluştuğu, insanların yarınlarına ümitle baktığı bir anayasa…
Bizim iktidarımız milletinin devletine güvendiği bir anlayışı ortaya koyacak. Askerden gelen gençlerimizi sahipsiz bırakmayacağız. Bugün 500 milyon maaş alacaksınız, İstanbul’da 600 milyon kira vereceksiniz. Bizim iktidarımız emeklilerin en rahat ettikleri, bin liranın altında maaş almadığı bir iktidar olacak.

Teşvik Yasası’nı değiştireceğiz. Artık teşviki, bunların yaptığı gibi, kendi adamına daha sonra kazanç olarak dönebilen bir anlayışla yönetmeyeceğiz. Modern bir teşvik anlayışı sunacağız. Yüzde 70 dolaylı vergi dünyanın hiçbir yerinde yok. Olmaz da. Benim ülkemde var. Bu üretimi daraltmakta, Türkiye’yi ithalat cenneti haline getirmektedir. 6 yılda sadece 183 katrilyon faiz ödenmiştir. Buna birilerinin itiraz etmesi lazım. Tertemiz bir siyasetçi olarak buna başkaldırıyorum ve itiraz ediyorum."

"Türbanı Biz Çözeriz"
Türban sorununu konusunda AKP’nin zik -ziklı tutumunu eleştiren Soylu, bu bilmeceyi DP’nin çözeceğini belirterek “Burada söylüyorum, biz bu ülkeye özgürlük getirdik. Bu ülkeye demokrasi getirdik. Yine biz getiririz. Yine insanlarımızın değerleri üzerinden, kimlikleri üzerinden siyaset yapmadan biz getiririz.
Biz değişimci bir partiyiz. Biz sonuna kadar millet iradesinin üstünlüğüne inanan bir partiyiz” diye konuştu.

Bu Siyasal Sistemi Reddediyorum

AKP’nin kendisini muhafazakâr olarak tanımladığını hatırlatan Soylu şunları söyledi:
" Ahlaki dejenerasyonun, gelenek ve göreneklerimizden ayrılmanın en çok yaşandığı yıl son 6 yıldır. Türkiye uyuşturucu kaçakçılığının, hayvan kaçakçılığının, petrol kaçakçılığının, insan kaçakçılığının merkezi haline getirildi. Reddediyorum bu siyasal sistemi. Kabul etmiyorum. Türkiye’nin değişime ihtiyacı var. Türkiye’nin yepyeni bir anlayışa ihtiyacı vardır.”
DP Genel Başkanı Soylu sözlerini şöyle tamamladı: ” Beyaz Yürüyüşle beraber binlerce kilometreyi bir büyük inançla kat ettik. Beyaz Yürüyüşü tarif ederken ahlaklı siyaset, ahlaklı demokrasi, ahlaklı devlet, ahlaklı ekonomi, ötekisi olmayan Türkiye, ayırmayan, ayrıştırmayan, bireysel refah, bireysel huzur, mutluluk, toplumsal kardeşlik, dayanışma ve barış dedim. Beyaz Yürüyüşü anlatırken; insanlarımızın ümitsizlik içinde olduğunu tahammül etmeden bir şeyi haykırdım. Ben bu ülkenin genç bir insanıyım. Ülkemin yarınlarına inanıyorum. Bu topraklara inanıyorum. Özgür bir Türkiye istiyorum. Zengin, demokrat bir Türkiye istiyorum.

Ülkemin kaos içinde, kavga içinde, üretimden yoksun olmasına tahammül edemiyorum. Ülkemin bu coğrafyada güçlü bir ülke olmasını istiyorum. Gençlerinin yarın endişesi olmadığı bir ülke istiyorum. İnsanlarının faturaları nasıl ödeyeceğiz endişesi olmadığı bir ülke istiyorum. Vergi altında iniminim inleyen işadamımızın, esnafımızın endişe içinde bakışlarının olmadığı bir ülke istiyorum. Topraklarının bolluk, bereket içinde olduğu bir ülke istiyorum. Çiftçin daha çok ürettiği bir ülke istiyorum.

Türkiye güçlü olmalıdır. Türkiye kuvvetli ve kudretli olmalıdır. Hem kendi insanı, hem de bu coğrafya için güçlü ve kuvvetli olmalıdır.”

Yorumlar kapalı.